Skocz do zawartości

[112l] Ogólne


Adrian15223
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam akwarium zalane dzisiaj-26.08.2011r., akwarium dojrzewa.

W akwarium jest ok 60-70l wody odstanej(stała w wiaderkach +/-37h),reszta kranówka.

 

Wymiary:

:arrow: 80x35x40h - 112l

 

Napowietrzanie:

:arrow: deszczownica z unimax-a 250

 

Oświetlenie:

:arrow: Aquael econoline 2x24w T5 6500K i 8000K + odbłyśnik(folia aluminiowa)

 

Filtracja:

:arrow: Aquael Unimax 250(kubełek)wkłady: od góry gąbka>Ceramika>Zeolit>Ceramika.

 

Podmiany

:arrow: raz w tygodniu ok 12l

 

Ogrzewanie:

:arrow: Aquael AQn 100

 

Temperatura:

:arrow: +/- 26*C

 

CO2:

:arrow:bimbrownia

 

 

:arrow:Obsada:

neon Innesa - 15 szt.

kirysek spiżowy - 4 szt.

kirysek panda - 1 szt

zbrojnik niebieski - 1+1 szt.

pielęgnica ramireza - 1+1 szt.

danio lamparcie - 4 szt.

Otoski - 3 szt.

Krewetki Red Cherry - 8 szt.

Mieczyk hellera - 6 szt.(może ze 2-3szt. zostawię a resztę dam komuś)

Gupik endlera - 1 szt.(samczyk)

Żałobniczka(tetra czarna) - 4 szt.

lekka zupa ;/ ale taka obsada pozostanie.

 

Rośliny:

:arrow: hemianthus callitrichoides cuba(tylko 3 gałązki zostały, mam nadzieje że się rozrosną ;) )

:arrow: echinodorus bleheri (bleherae)

:arrow: echinodorus green ocelot

:arrow: hydrocotyle leucocephala

:arrow: rotala rotundifolia

:arrow: bacopa karolińska

:arrow: troszkę mchu ale nie wiem jaki gatunek

 

Nawozy:

:arrow: Filtrus kulki dla roślin wodnych i podłoże JBL AquaBassis Plus 2,5L

 

Preparaty:

:arrow: Tetra PlantaMin

 

Parametry wody:

:arrow: Test paskowy Tetra 6 in 1

Cl - 0

pH - ok 7

kH - ok 10

GH - 16

NO3 - 15

NO2 - 0

 

Podłoże:

:arrow: JBL AquaBassis Plus 2,5L(na dno) :arrow: kulki dla roślin :arrow: żwirek akwarystyczny czarny ok 18-20kg

 

Dekoracje:

:arrow: Otoczaki

:arrow: Korzeń Mangrrowca

 

Tło:

:arrow: nie mam jak zrobić( za mało dostępu do tylniej szyby)

 

 

:arrow:Zdjęcia(niestety posiadam tylko telefon SE k800i, zdjęcia średniej jakości ale coś widać ;) )

 

Zdjęcia przedstawiają dekorowanie i ustawianie akwarium od samego początku, aż do...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://images47.fotosik.pl/1061/2bac07015d9c18cfmed.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/1034/383eb63a97b79d14med.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/1018/ca9f0c767e247f93med.jpg

 

http://images49.fotosik.pl/1034/e9106a7fe704cfa0med.jpg

 

Liczę na Wasze sugestie co do zmian, i kilka szczerych słów krytyki jeśli komuś się nie będzie podobało.

Fotorelacja będzie prowadzona na bieżąco przy większych zmianach w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początek bardzo ładnie, tylko proponowałbym Ci odwrócić korzeń, aby obecna góra była na dole, chyba wiesz o co mi chodzi :P Termometr powieś z tyłu, grzałkę też i wyprostuj wszystkie sprzęty na pionowo, będzie lepiej wyglądać :)

Oprzyrządowanie postaram się zakryć roślinkami ;)

 

A teraz akwarium wygląda tak :

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi się zdaje czy szafka jest nie równo.Po lewej jest więcej cm od pokrywy niż po prawej.

Powiem Ci Faggo, że starałem się jak najlepiej wypoziomować szafke lecz to nie było takie proste, jednak pod ciężarem wszystko się kiedyś podda ;/ Ale postaram się jakoś na to zaradzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr nie powinien być na bocznej ściance?

Myślałeś o napowietrzaczu?

A więc: właśnie po obróceniu korzenia zauważyłem że jest tam więcej miejsca i wezmę filtr wewnętrzny na boczną ściankę, co do napowietrzacza wydaje mi się że deszczownica wystarczy, jak będzie za mało tlenu w wodzie to zostawię filtr wewnętrzny w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń jest ok, tylko nie wiem po co te kamienie... Jeśli to ma być roślinniak to je wyjmij imo.

 

Pokombinuj z ustawieniem korzenia. Filtr wewn. wyjmiesz, więc się nim nie przejmuj - ustawiaj korzeń dowolnie.

 

Światła masz bardzo mało.

 

Jeżeli to nie circulator spiętrza tam wodę, to masz bardzo krzywą szafkę... Na prawdę bardzo.

 

 

Zapowiada się fajnie - masz bardo fajny korzeń i może z tego wyjść fajna aranżacja :)

Danio sobie może odpuść.

 

 

Ps. Myślałeś o bw? Taka obsada dobrze by się czuła w bw. I światła byś nie musiał dokupować ... Tylko ten bazalt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dziś kupiłem roślinki i jeszcze dziś wrzucę fotki ;)

 

Korzeń jest ok, tylko nie wiem po co te kamienie... Jeśli to ma być roślinniak to je wyjmij imo.

 

Pokombinuj z ustawieniem korzenia. Filtr wewn. wyjmiesz, więc się nim nie przejmuj - ustawiaj korzeń dowolnie.

 

Światła masz bardzo mało.

 

Jeżeli to nie circulator spiętrza tam wodę, to masz bardzo krzywą szafkę... naprawdę bardzo.

 

 

Zapowiada się fajnie - masz bardo fajny korzeń i może z tego wyjść fajna aranżacja :)

Danio sobie może odpuść.

 

 

Ps. Myślałeś o bw? Taka obsada dobrze by się czuła w bw. I światła byś nie musiał dokupować ... Tylko ten bazalt...

igor225, po wsadzeniu roślinek zauważyłem, że jednak jest za dużo kamieni i zostawiłem w akwarium tylko trzy(plus dwa w podłożu) z których jest mała jaskinia.

Zmieniłem minimalnie ustawienie i miejsce korzenia i mnie się wydaje troszki lepiej :)

Zapomniałem dodać, że mam oryginalnie wmontowany odbłyśnik nad świetlówkę a co za tym idzie więcej światła trafia do wewnątrz aqwa.

Co do szafki jak wcześniej już pisałem starałem się ją ustawić jak najlepiej oczywiście wspierałem się poziomnicą ale jednak za mało podłożyłem pod jedną "nogę", tak naprawdę to nie jest szafka tylko wzięte żeliwne nogi od staaarej maszyny do szycia(jakiejś niemieckiej) i zdjąłem z tych nóg maszynę do szycia razem z blatem i przykręciłem do nóg trzy kątowniki o grubości 5mm, długości 84cm i szerokości ramienia 4x5,5cm i są rozstawione na szerokość akwarium czyli 35cm, na to poszła płyta wiórowa 16mm o wymiarach większych od wymiarów akwarium, śruby są schowane w płytę wiórową wiec nic się akwarium nie dzieje:) a różnica w ilości wody pomiędzy prawą a lewą stroną wynosi 5mm więc nie jest tak strasznie chyba, ale postaram się jednak podnieść prawą stronę trochę do góry.

Co do danio to chyba jednak je sobie odpuszczę a jak coś to dokupię więcej neonków i może jakieś żyworódki bo w zoologicznych w Ostrowcu się pytałem to jak coś to bd małe rybki sprzedawał, kokosów na tym nie będzie ale zawsze na mrożony pokarm będzie :roll:

Ja jakoś jednak skłaniam się do akwarium ogólnego, a bazalt jakoś najbardziej przypadł mi do gustu :lol:

 

Dzięki igor225 za miłe słowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za post pod postem ale chciałbym pokazać nowe zdjęcia akwarium.

 

A więc dzisiaj kupiłem osiem gatunków roślin, wszystkich ich nazw nie pamiętam ;/

 

Oto nazwy tych których nazwy były wczepione w koszyczki:

:arrow: hemianthus callitrichoides cuba

:arrow: echinodorus bleheri (bleherae)

:arrow: Rotala rotundifolia

:arrow: hydrocotyle leucocephala

:arrow: echinodorus green ocelot

 

Mam taką prośbę jeszcze jakbyście mi mogli podać nazwy trzech pozostałych roślin ;)

 

Oto zdjęcia, jakbym miał lepszy sprzęt to zdjęcia by wyglądały dużo lepiej ale niestety takiego nie posiadam, na żywo wszystko wygląda lepiej i ładnie ze sobą kontrastuje :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dość mleczną wodę ja miałem taką samą i padło mi 7 brzanek .

W pierwszym moim poście jest napisane, że akwarium dojrzewa więc nie ma co się dziwić, że miałem mleczną wodę zdjęcia robione dosłownie trzy godziny po zalaniu baniaka(te zdjęcia w pierwszym poście) ;) Teraz woda już się trochę wyklarowała, zdjęcia robione telefonem z matrycą 3,2mega pixela Cyber-shot, na żywo wygląda 1000% lepiej :D

 

Jedna roślinka którą posiadam w akwarium to chyba Bacopa(nie wiem dokładnie jaki gatunek) wczoraj jak wstałem zauważyłem że jej dwie najdłuższe łodygi wraz z listkami wystają ponad lustro wody. Jak myślicie to dobry znak ? Będzie rosła przy świetle 0.2w/l ? Jak patrzyłem w google większość roślin w moim akwarium potrzebuje średniego i wyższego poziomu światła więc chyba jednak zakupie dodatkowy moduł Aquael-a 24w T5 8000K kosztuje moim zdaniem dosyć mało bo ok 68zł :)

 

Aaa przy okazji dodam zdjęcia, nic większego się nie zmieniło no może rotala jest lekko przesunięta w lewo i chyba nic poza tym .

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała aktualizacja :) Trochę późno ale jest.

A więc:

12.09.2011/13.09.2011(poniedziałek/wtorek) wpuściłem z aqwa 25l: ok 20 mieczyków hellera(małe)

15.09.2011(czwartek) kupiłem: 11 sztuk neonów innesa, 3 kiryski spiżowe, 1 gupik(nieświadomy gratis :lol: )

17.09.2011(sobota) wpuszczenie z drugiego aqwa 25l: 1 danio(chyba lamparcie), 2 tetry czarne,3 kiryski

:arrow:Obsada(na dzień dzisiejszy):

11x neonków innesa(dokupie z 5sztuk)

+/- 20x mieczyków hellera(idą na sprzedaż)

3x kiryski spiżowe(małe)

2x kiryski spiżowe(parka dużych, dzień po wpuszczeniu złożyły ikrę :D )

1x kirys panda

1x danio(chyba lamparcie)

2x tery czarne

2x zbrojnik niebieski(jeden weloniasty)

1x gupik(samica, sprzedawczyni dała niechcący bo jest jeszcze mała samiczka)

 

Kiryski (duże), danio, tetry i mieczyki są z innych akwriów(gniotły się w dwóch 25l :cry: )

Raczej danio i tetry idą do oddania

 

:arrow: Fotki(jak zwykle słaba jakość ;/)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Przy powierzchni pływa kilka roślin które zamierzam wsadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dodałbym nowe zdjęcia ale przy jakości zdjęć mojego telefonu to niezbyt mi się to widzi :(

Roślinki rosną, rotala kładzie się już na tafli wody, wąkrotka też ładnie się rozrasta, reszta roślin również pnie się do góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...