Skocz do zawartości

Ile razy i czym powinienem karmić rybki?


neonek 1998
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie ile razy powinienem karmić (i czym) moje rybki?

Obsada: 6x neon innesa, 5x gupik, krewetki (dla nich banan), i 4 inne rybki (takie żółte ruchliwe i różowe spokojne, małe, opisuję je bo nazw ich niestety nie_znam :| ). Co do pokarmu to co powiecie na tetra min i tropical spirulina flakes. ( czy one to jedzą ? ) :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w przyszłym roku będę pucować "moje V8" :)

 

A tak na poważnie, ryby trzeba tak karmić żeby wszystko zjadły, w myśl powiedzenia "dobre ryby to głodne ryby". Pokarm nie może zalegać, lepiej karmić małymi porcjami niż wsypać wiaderko.

O pokarmach na forum już było, masz szeroką gamę produktów - od mrożonek, przez płatki po pokarm żywy dostępny w każdym domu, na oknie lub w piwnicy. Ja moim pawiookim wrzucam np. wszystko co znajdę w domu i w ogrodzie, wszystko co lata i pełza. Masę pokarmu możesz mieć za darmo, wystarczy poszukać, najlepszy przykład - dżdżownice, przysmak jak się patrzy.

 

Poczytaj, zastanów się nad obsadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja karmię wszystkim latająco-pełzającym tałatajstwem, wliczając w to ćmy, muchy, dżdżownice, białe robaki, pinki, do tego mrożonki - serca, ochotka, mięso z kurczaka, z ryb, granulat Tropicala, małe ryby, mixy z mięsa i szpinaku, krewetki, jeszcze spróbuje malże..dużo tego...sam musisz wyczuć co ryby polubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i 4 inne rybki (takie żółte ruchliwe i różowe spokojne, małe, opisuję je bo nazw ich niestety nie_znam :| ).

Jak ryb nie znasz to nie kupujesz. Prosta zasada bo może się okazać, ze te "żółte ruchliwe" rybki to pyszczaki, które wytłuką ci resztę obsady a "różowe spokojne" to pielęgnice papuzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...