Skocz do zawartości

Stosowanie EI pytania


anty1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam zacząć nawozić moje akwarium metoda EI. Parametry:

 

Pojemność 112l profilowane

Oświetlenie 2x24w + 2x18w

Filtr aquaszut 550l/h

To chyba wystarczy...

 

Teraz tak, zbiornik nawożę CO2 z bimbrowni, mam obawy,że przez niestabilność mogą być kłopoty, ale chce spróbować.

Zbiornik zarośnięty szybko rosnącymi roślinami gdzieś w 30% do tego inne łodygowe rośliny, mchy, wgłębka, i dojdzie jeszcze trawnik z heńka małego i glosi. Pisze to ponieważ to chyba ma znaczenie w dawkowaniu...

 

licząc na kalkulatorze, wychodzi mi tak:

KNO3 5łyżeczek

KH2PO4 0.8 łyżeczki

MgSO4x7H20 6.8 łyżeczek

To rozpuszcze w 500ml wody

+ Mikro intermagu.

 

Stosował będę 3x w tyg po 20ml i 2x w tyg mikro

 

Czy wszystko jest ok ?? Nie wiem czy ma znaczenie to że wychodzi mi ok 0.7W/L czy raczej nie...

 

Jeszcze takie pytanie... czy to nie zaszkodzi moim rybkom ??

 

Obsada:

15 neonków

6 kirysków panda

1+2 Bojowniki syjamskie

1 Mieczyk (dokupie samice, albo go oddam)

 

Z góry dziękuje za rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już raczej zdecydowany że będę nawoził suchymi solami... zaryzykuje :). Chce tylko wiedzieć czy mniej więcej dobrze dobrałem składniki do oświetlenia i zarośnięcia akwarium :). Na początku będę podawał nieco mniejsze dawki, zwiększał co jakiś czas aż dojdę do tych które podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrałeś dobre, zrób tak jak mówisz podawaj mniejsze, pamiętaj to nie piekarnia zwiększaj dawki co jakieś 3-6 tyg by zaobserwować zmiany no i zwiększaj minimalnie bo to sole ( duże stężenie nawozu). Ja w swoim 80l dawkę mikro zwiększyłem dopiero po 4 tyg. i puźniej znowu po 4 czyli odpowiednią dawkę uzyskałem po 8 tyg ale z 2ml zwiększyła się do 3 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj aby nie mieszać ze sobą soli, np.:

K2SO4 - Potas

z

KNO3 - Azot

(jako jeden płyn)

 

Bo co z tego, że ty będziesz chciał podnieść Azot jak podniesiesz również Potas lub na odwrót, najlepiej zrobić sobie dawki po ok. 50-100ml każdego nawozu i wtedy dawkować i najlepiej używaj wody z filtra RO lub destylowaną, ponieważ w kranie możesz posiadać już jakieś nawozy, a ro i destylka jest w miarę czysta.

 

Na sam początek wystarczy abyś kupił tylko kilka suchych soli:

K2SO4 - Potas

KNO3 - Azot, z dodatkiem dodatkiem potasu

K2HPO4 - Fosfor, z dodatkiem potasu

MgSO4*7H2O - nie wiem po co Ci to ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym kalkulatorze jest podane ile tej soli trzeba wsypac... Już zamówiłem te sole i czekam, może dzisiaj będą. czyli każdą sól rozmieszać osobno ? Ja czytałem chyba że wszystko razem...

 

Filtra RO nie mam, chciałem kupić, ale troche drogi interes. Za wodą destylowaną muszę się rozglądnąć, ale nie mam pojęcia gdzie szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...