Jump to content

[112l] Pytanie o belkę?


Recommended Posts

Witam, jestem stosunkowo nowym użytkownikiem i jest to mój pierwszy temat więc chciałem się przywitać:) Dzień Dobry a raczeń Dobry wieczór:D Otóż zakupiłem akwarium 112l 80x35x40, i planuje dokupić do niego belkę oświetleniową 2x39W (taką http://allegro.pl/aluminiowa-belka-t5-2 ... 99422.html ) i tu moje pytanie czy nada się ona do mojego akwarium w którym planuje trzymać takie rośliny jak (jeśli nazwy roślin poprzekręcam nie bijcie, ale to moje początki;p):

- Eleocharis acicularis

- Althernatera sp. red

- Ludwigia repens

- Hemianthus callitrichoides Cuba

- Blyxa Japonica

No i kilka rodzajów mchów.

 

I zapewne jeszcze kilka innych gdyż jestem dopiero w fazie kompletowania sprzętu i jak na razie zdecydowałem się na te rośliny. Z moich obliczeń wychodzi 6.69.. coś tam więc to chyba odpowiednia ilość? Czytałem też że Blyxa lubi światło a ona cholernie mi się podoba i to też jest powodem mojego pytania:) Znalazłem w ofercie tego sklepu również belkę 2x54W jednak to będzie chyba za dużo prawda? Zastanawiałem się też nad belką Hagen Glo (coś takiego http://allegro.pl/hagen-glo-belka-oswie ... 25485.html ) ale w ostatniej chwili doczytałem się ze jest o 10 cm za długa do mojego akwarium a niema możliwości regulacji na mniejsze.

 

I ostatnia prośba, odnośnie świetlówek, tam pisze że w zestawie 2x AquaWhite czy to dobre świetlówki i czy roślinki będą chętnie rosły dla takiego oświetlenia;>? Ewentualnie jakie byście mi polecili kombinacje innych świetlówek?

 

Może ktoś tutaj ma taką belkę albo z od tego producenta, chętnie poczytam jakieś opinie:)

 

Pozdrawiam i proszę o jakieś porady dla mnie, żółtodzioba;)

Link to comment
Share on other sites

No niby tak, ale to raptem 5 cm. Będzie to bardzo przeszkadzać jeśli świetlówka będzie wystawiona około 2.5 cm z obydwóch stron? Czy lepiej tak nie robić? A jeśli nie to lepiej 3x24W czy jak już to 4x24W?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...