Jump to content

Pytanie dotyczące ramirezek.

Pan Kostur
 Share

Recommended Posts

Witam. Po dwóch tygodniach (bez dnia) wpuściłem pierwszą parę mieszkańców, a właściwie Parę ramirezek.

W zoologicznym, sprzedawczynie, nie wiedziały jak odróżnić samca od samicy, więc pomogłem (lecz sam nie byłem pewny w 100%) .

Dobra. Pływają w akwarium, ale po kilku minutach coś mnie tknęło.

Czy to nie są dwie samice?

Lub dwa samce?

Otóż. Jedna rybka jest mniejsza i ma delikatną czerwień na brzuszku, a druga, większa, bardziej wybarwiona i intensywniejsza czerwona plamka na brzuchu. Czy dwie samiczki mogą się gonić po akwarium? Generalnie tak, ale czy jest to jakoś sprawdzone?

Wracając do ubarwienia, ta bardzie wybarwiona ma tak jakby wydłużone płetwy grzbietowe, co oznacza, że to samiec. Mylą mnie, czerwone plamki na brzuszkach obu ryb, gdyby nie one, tematu by nie było.

P.S Wiem, był taki temat, ale nie mogę z tego wywnioskować praktycznie nic.

Dobra. Może inaczej. Czy samiec może mieć czerwoną plamę na brzuszku?

Rozróżnianie płci u dorosłych osobników jest dość proste. Samce mają tzw. piórka, czyli wydłużone dwa lub trzy promienie twarde w płetwie grzbietowej. U samic są one widocznie krótsze. Ubarwienie samiczki jest mniej intensywniejsze niż u samca, ale boki brzucha mają duże okrągławe błyszczące plamy koloru czerwonego.

Myślę że to wyjaśnia ;)

Odpowiedź brzmi: Samice mają te kropki czerwone