Jump to content

Jaką Polecacie Świetlówkę marke, model do akwarium 72 L ?


Recommended Posts

Witam,

Mam akwarium 72 litrowe, w którym mam 4 pyszczaki, chcialem kupic troche roślin, tylko nie wiem jakie by były najlepsze , oraz jaka świetlówkę dobrać zeby te roslinki szybko rosły a zarazem zeby to była oszczędniejsza świetlówka, chciałbym to jakoś pogodzić ze sobą. I myślalem też zeby dokupić Ducha Amazonii ale nie wiem czy nie bedzie za mało miejsca oraz czy się ze soba zgodzą. Dzięki za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Nie kupuj ducha. Albo neonki albo pyszczaki, te ryby mają skrajnie różne wymagania wobec parametrów wody. Pyszczaki zniszczą delikatne rośliny poza tym powinno się je hodować w akwariach powyżej 100 cm długości. Do akwarium z pyszczakami przeważnie polecane są nurzańce, mikrozoria, mchy, anubiasy i bolbitisy bo mają twarde i niesmaczne dla ryb liście poza tym wytrzymują wysokie ph jakich wymagają pyszczaki.

Link to comment
Share on other sites

Sprzedałem wszystkie Pyszczaki i neonki koledze. Kupiłem i włożyłem Tego Ducha Amazonii. Troche małe awarium, ale jak dla mnie nie musi duży urosnąć, Może nie zdechnie..Zamówiłem też na allegro kilka rodzajów mchów. Można by było wrzucic jeszcze jakąś rybke ?? zeby sie nie pogryzły ze sobą ? :zamieszany:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...