Jump to content

Pasek LED jako oświetlenie dzienne.


Recommended Posts

Wymiary w podpisie mam, a z roślin planowałem Limnophila sessiliflora na tył jakoś, taiwan moss na korzonku i jakiś trawniczek z małego heńka ale pewnie ten heniek nie da rady chociaż tak myślę i się pocieszam :lol: że ta glina-torf go wspomoże i coś z tego wyjdzie.

 

Jeżeli chodzi o jakąś pokrywę to na to akwarium nie znalazłem a na zamówienie to drogo wychodzi także mam problem a tak to mam już szybę do przykrycia dociętą i wtedy to bym przykleił i git.

 

A więc jak? Może być ta taśma? Czy jakaś inna może bo jednak na taśmy LED chyba zmuszony jestem :zamieszany:

 

[edit]

 

I jak pomoże ktoś? bo nie wiem co dalej robić. (Wiem że post pod postem ale jakoś muszę dać znać że szukam jeszcze pomocy, przepraszam :oops:;) )

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... No ciekawe to, chyba się pobawię w majsterkowicza :D Zobaczę jak to będzie, a w sumie czy mógłbyś mi zaproponować jakiś właśnie pasek LED? Bo nie wiem, jaki wybrać jakbym jednak się na to zdecydował :P
Link to comment
Share on other sites

I tu jest problem.

Niektóre Ledy,nawet te "wodoodporne" po jakimś czasie robią się mleczne pod wpływem wilgoci,a to osłabia ich wydajność.

Nie siedzę w temacie na tyle,żeby polecić Ci takie które nie blakną,dlatego zaproponowałem Ci powyższe-pewne rozwiązanie.

Link to comment
Share on other sites

Ok no to zrobię sobie taką pokrywę tylko jest 1 sprawa, z tego co pamiętam (kiedyś miałem bojownika) woda strasznie parowała, po 1 dniu na szybie było peeełno skroplonej wody także musiałem podnosić szybę przechylać i wtedy ładnie ściekało do akwarium dodając jakieś 5mm wysokości wody a więc sporo tej wody tam się zbierało i teraz kwestia czy ta świetlówka może być narażona na taką wilgoć?

 

Wiem że dużo pytam ale wolę się upewnić :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...