Skocz do zawartości

Ciężko określić...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam oto taki problemik... Barwniak czerwonobrzuchy dziwnie zachowuje się od pewnego czasu a dokładnie od momentu jak jego partnerka niestety go opuściła. Zaczął być samotny siedział w jednym miejscu i mało jadł. Dokupiłem mu więc po 4 dniach towarzyszkę i niestety nic nie pomogło a nawet sie pogorszyło a mianowicie.. oddycha bardzo szybko i siedzi cały czas w ukryciu a to w grocie a to pod kamieniem.... dodam, że przed chwilą właśnie mi padła mieczykowa i ma podobne objawy bojownik...

 

Co może być przyczyna tej strasznej sytuacji??

 

P.S. Co możecie poradzić (jaki preparat) aby po zakupie rybek je zdezynfekować aby nie przenieść jakichś chorób??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacje o akwarium - 112l

takie jak pH, twardość, temperatura wody, - tu problem zamówione testy jeszcze nie dotarły;/

ilość wszystkich ryb -

Barwniak 2x para,

Kirysek 4x,

Danio pręgowany 4x i tęczowy 3x,

Gupik 3x,

Kosiarka 2x, Mieczyk 1x,

Brzanka 2x,

Bojownik 3x,

rodzaj filtracji - filtr wewnetrzny 24h

Temperatura 26,5 C

 

Jeśli chodzi o oznaki na ciele -brak widocznych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam oto taki problemik... Barwniak czerwonobrzuchy dziwnie zachowuje się od pewnego czasu a dokładnie od momentu jak jego partnerka niestety go opuściła. Zaczął być samotny siedział w jednym miejscu i mało jadł. Dokupiłem mu więc po 4 dniach towarzyszkę i niestety nic nie pomogło a nawet sie pogorszyło a mianowicie.. oddycha bardzo szybko i siedzi cały czas w ukryciu a to w grocie a to pod kamieniem.... dodam, że przed chwilą właśnie mi padła mieczykowa i ma podobne objawy bojownik...

 

Co może być przyczyna tej strasznej sytuacji??

 

P.S. Co możecie poradzić (jaki preparat) aby po zakupie rybek je zdezynfekować aby nie przenieść jakichś chorób??

nawozisz akwarium CO2??? być może to zatrucie CO2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp 26,5 a moje objawy wskazuja w 90% na zatrucie ale nie co2 tylko azotanem niestety tak to jest jak sie kupuje na allegro i liczy na Poczte Polską.

zatrucia azotanami to ryby także będą szybko oddychały ale wszystkie powinny stać przy powierzchni wody...

 

podmień wode i podłącz na jakiś czas dyfuzor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...