Skocz do zawartości

Welon Czarne plamy


Casper Hare
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

--------------------------------------------------------------------------------

 

Witam.

Mam welona który ma już ponad 2 lata mieszkał w akwarium 180 l.Na początku wakacji w moim domu zaczął sie remont i akwarium nie mogło już stac.Dodam ,że ta ryba 2 razy przeżyła wodę 12C i 13,ponieważ 2 razy padła grzałka kiedy wyjechaliśmy na ferię.Jako jedyna z glonojadem przeżyła reszta rybek padła.Wracając do tematu.Akwarium 180l musiało byc zlikwidowane na jakis czas.Nie było nigdzie miejsca wszędzie była rozpierducha.Do sklepu nikt nie chciał jej przyjąć.Nie chciałem też jej usmiercać.Nie miałem też komu oddać.Znalazłem kule 8l albo i wiecej l.Jest taka w miare jak na jedna rybe ale to i tak za mało jak na jej prawdziwy dom.Mieszka w niej tymczasowo glonojad i ten nieszczęsny welon. Codziennie dogladam karmie itd.Od jakiegoś czasu welon nabrał apetytu.Ale zaczeły pojawiać się dziwne czarne plamy na ciele tak jakby gniła razem z ogonem.Wie ktoś co to może być ? Ponieżej zamieszczam zdj :

http://zapodaj.net/a4f068cfd1f0.jpg.html

 

http://zapodaj.net/dbd35832bad6.jpg.html

Z góry dziękuje Damian.

 

PS : Woda w kulce ma 24C,26C próbuję też schładzac.Ma też światło i filtr,żwirek niestety nie ma żadnej rośliny(jutro planuje zakup jakieś najmniejszej) .Zdjęcia były robione tydzien temu teraz rybka ma wiecej czarnych plam.

Robią się też tak jakby czarne łuski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, szkoda rybek musisz je gdzieś jak najszybciej oddać.

Choroba o której mówisz to z angielska "Goldfish black spot"

http://www.happy-goldfish.com/black_spot.php

W pierwszej wersji jest to oznaka powracania do zdrowia, w ten sposób się regeneruje.

W drugie natomiast jest to oznaka choroby pasożytniczej (ryzyko zachorowania zwiększone przy występowaniu w akwarium ślimaków)

"Small black or brown spots about 2mm in diameter appear anywhere on the goldfish, including the mouth. They contain the larvae of parasitic flukes. Consult a pet shop or vet on the best anti-parasitic medicine for this goldfish illness if it becomes a problem."

"Małe czarne plamki o średnicy około 2 mm pojawiają się na całym ciele złotej rybki, włączając pysk. Zawierają larwy (i teraz nie wiem jak to przetłumaczyć na "nasze", więc z góry sorry) pasożytów (o ile dobrze przeczytałem "przywar"). Zgłoś się do sklepu zoologicznego lub weterynarza aby uzyskać leki przeciw pasożytnicze jeżeli stanowią one problem."

Z tego co udało mi się jeszcze wyczytać to tej choroby się nie leczy gdyż nie stanowi ona zagrożenia.

Przepraszam za nieład ale mało czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podawania leku:

glonojad na pewno zostanie obciążony przez ten preparat, może on wpłynąć na jego zdrowie, ale jeżeli będziesz zdecydowany go użyć to trudno (na twoim miejscu zastanowiłbym się czy warto, jeżeli ta choroba nie wywołuje uszczerbku na zdrowiu ryby to może warto poczekać aż zdobędziesz to stare akwarium)

Jeżeli istnieje taka możliwość to skonsultuj to ze sprzedawcą, jeżeli ma jakieś doświadczenie w tej tematyce mógłby doradzić bo ja znalazłem tylko suche fakty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki nie groźny :) Odkaża wodę od bakterii grzybów taki uniwersalny bo w tej kulce to pełno syfu jest co chwila ob ten welon przebiera pyszczkiem w dnie.Dokładnie Abioseptyna tropicala,kupiłem też pokarm tylko dla złotych rybek i jedną moczarkę.Zobaczymy co z tego wyjdzie.Na razie dałem 10 kropelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...