Skocz do zawartości

Żywienie narybku


kroni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wytarły mi się skutecznie akary,mam około 30 sztuk małolatów po 2mm każdy.Pytanie mam czy potrzebny jest specjalny pokarm dla nich czy dadzą sobie rade.Karmię je rano ochotką a wieczorem Hikari dla pielęgnic rozdrobnionym wałkiem.

 

 

mod.-Przeniosłam do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj specjalnego żarcia dla narybku, bo, po pierwsze, przepłacisz, a po drugie, to to samo, co dajesz dorosłym rybom. Syp im rozdrobnione płatki, ochotkę itp. Byle było właśnie rozdrobnione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z rozdrobnionym jedzonkiem dla dorosłych ryb jest taki, że właściwie w momencie wrzucenia go do wody nabiera wody - opada na dno i staje się odpadem. Mała jest szansa, że rybki wybiorą wszystko ze żwirku, czy piasku - trochę lepiej jeśli masz nagie dno, wtedy łatwiej wężykiem zebrać nadmiar pokarmu. Najlepsze dla tak małych rybek są jednak pokarmy żywe - maluszki skarmiane pierwotniakami, a później artemią i węgorkami mikro na pewno będą rosły szybciej, zdrowiej, a na dodatek łatwiej jest utrzymać jakość wody.

 

Pokarm żywy ma jeszcze inną zaletę - trzeba się na nim zaganiać, a więęc jeszcze nawet kilka godzin po karmieniu larwy solowca czekają na bycie zjedzonymi przez wciąż głodne maluchy.

 

Ze względu na prostotę hodowli polecam przede wszystkim węgorki mikro.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...