Skocz do zawartości

Czy dobrze je karmie???


nadosia5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostają 2 albo 3 razy dziennie rano popołudnie wieczór

płatki dla wszystkich ryb ozdobnych i akwariowych i dostają też tabletki dla wszystkich ryb przydennych

 

mam takie ryby jak:

 

1x zbrojnik niebieski

4x danio pręgowany

11x neon inessa(ten niebiesko czerwony)

2x żaglowiec skalar

2x bocja wspaniała

2x kirysek

1x kiełb(złapałem go na siatke w jeziorze, ma 3cm dłg. i świetnie daje sobie rade w akwa.)

3x brzanka różowa

2x brzanka mszysta

2x cierniooczek khula(ten znany piskorek węgorek w paski)

1x długonos ciernisty(węgorek z płetwą w ciemne kropki)

2x platki

1x mały kiryśnik(sumik)

2x kosiarka

1x neon czarny(jeden mi zdechł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niezbyt dobrze je karmisz, ponieważ 2 pokarmy to nie uzromaicenie. Wyposaż się w jakieś mrożonki, np. dafnie, czarny komar, rozwielitka, groszek ze spiruliną. Jak je przygotować znajdziesz w tym dziale (Karmienie rybek), wystarczy poszukać. Do tego dokup jakiś granulat spirulinowy (roślinny z dodatkiem spiruliny), odpowiedni wielkością do pyszczków rybek. Kup też tabletki roślinne przydenne. Np. spirulina tabs albo viformo. Możesz kupić także bardzo fajne jedzonko "granulate menu" z sery. Tamte dwa pokarmy sobie zostaw, dodawaj je jako składnik uczty. Dodaj także suszoną dafnię, bogate w białko zwierzęce. Czyli kolekcja Twoich pokarmów powinna wyglądać tak:

mrożonki różnego rodzaju w zamrażarce, granulat spirulinowy, płatki, tabletki spirulinowe i dla wszystkich ryb dennych, viformo, granulate menu, suszona dafnia + inne (możesz dodać np. granulat na wybarwienie, granulat dla wszystkich ryb ozdobnych) Jednak dla Twojej obsady... :shock: Musisz porcjować jedzenie. Karm je 2 razy dziennie. Podawaj mieszankę, np. 3 tabletki spirulinowe, 2 bogate w białko zwierzęce, łyżeczka granulatów, łyżeczka dafni, 1/4 mrożonki. Pamiętaj, by ich nie przekarmić.

 

PS. Koniecznie zrób porządek z obsadą! Podaj litraż swojego akwarium, bo to jest zupa rybna... ;)

PS 2. Pamiętaj o głodówce 1 dzień w tygodniu.

PS 3. Dlaczego wyłowiłaś tego biednego kiełbia z jego naturalnego otoczenia i wsadziłaś do akwarium...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadosia5 - Przepraszam, zapomniałam coś dodać. Mrożonki dajemy nie częściej niż 3 dni. Zastąp je czymś innym, naprzykład płatkami z dodatkiem białka zwierzęcego. Pojawił się na rynku pokarm: FreshDelica z Tetry. Jest kilka rodzajów, ale też nie za często, tak jak mrożonki. Ponieważ jest to pożywienie dosyć.. nietypowe, karm ryby tym okazjonalnie. Moim brzankom bardzo to smakuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...