Skocz do zawartości

"Grys" ozdobny (podłoże do akwarium)


Purus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich fanów akwarystyki!

Mam pytanko mam nadzieje, że umieściłem je w odpowiednim miejscu:

jestem w trakcie zakładania akwarium (112l) dzisiaj zakupiłem "żwir" i tu jest właśnie pies pogrzebany. Nie miałem za wiele czasu, wbiłem do małego sklepu gdzie jest możliwość zakupu artykułów akwarystycznych. Poprosiłem o "czarny żwir do akwarium" no i takowy dostałem. Opakowanie lekko zamulone jak to żwirek czasem wilgotny, ma faktycznie trochę ostre krawędzie ale stwierdziłem ze do akwarium nada się jako dolna warstwa żwiru którą przykryje drobniejszym bez ostrych krawędzi, przed chwilą płukałem takowy żwir i coś mi tu nie pasowało dopiero teraz odwróciłem opakowanie z małą naklejką "Grys" ozdobny... jest to zwykły "grysik" zafarbowany na czarno. Farba z niego nie schodzi ani nic z tych rzeczy.

Czy nadaje się to jako podłoże do akwarium? czy lepiej sobie odpuścić?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za złe umieszcznie tematu ...

Po prostu zwątpiłem... niby żwirek akwariowy a nie zastanowiłem się nad nim i tu taki zonk... Spieszyło mi się i tak wyszło.

No właśnie jest problem grys bazaltowy (jak podał kolega Xardas! jest jednolicie "szary" ) z ten zakupiony przeze mnie jest czarny i zdarzają się kamyczki innego koloru a jeden jest na pół czarny a na pół biały ...

Przepraszam za zawracanie gitary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za złe umieszcznie tematu ...

Po prostu zwątpiłem... niby żwirek akwariowy a nie zastanowiłem się nad nim i tu taki zonk... Spieszyło mi się i tak wyszło.

No właśnie jest problem grys bazaltowy (jak podał kolega Xardas! jest jednolicie "szary" ) z ten zakupiony przeze mnie jest czarny i zdarzają się kamyczki innego koloru a jeden jest na pół czarny a na pół biały ...

Przepraszam za zawracanie gitary

Grys bazaltowy jest czarny Dołączona grafika

Mógł byś nam dać zdjęcia tego żwiru ? By było łatwiej go rozpoznać

 

 

No cóż, ja się wzorowałem zdjęciami z internetu bo sam nigdy takowego żwirku bazaltowego nie posiadałem, więc jak najbardziej mogę się mylić.... wrzucę do akwa niech się dzieje co chce...

A może okazać się że on jest farbowany i parametry będą ci skakać ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

jeśli wpiszesz w google "kirysek" to wyskoczy pełno zdjęć z kiryskami z takim żwirem tylko inne kolory, ale ma podobną granulację i tam jakoś sobie nie kaleczą, co prawda mają łagodniejsze krawędzie...hmm...poeksperymentuję i zobaczę, bo w końcu no risk no fun... ;):D

jest piasek kwarcowy o naturalnym kolorze czarnym, żeby zastąpić nim grys?? może komuś przyda się ta informacja, bo ja już mam kupiony i nie mam możliwości wymiany :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...