Skocz do zawartości

niewielkie 2-3 milimetrowe pęknięcie


PokrzywA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem od 3 miesięcy mam 300l litrowy zbiornik zalany 280l przeznaczony dla żółwia (gdyby udało mi się oddać gada w dobre ręce i dobre warunki będę zakładać zbiornik z rybami) i mam pytanie dziś zauważyłam niewielkie 2-3 milimetrowe pęknięcie na samej krawędzi szyby przy silikonie. Jak myślicie może się coś z tym dalej dziać i czy mam się martwić?

 

Dodaje zdjęcie, przepraszam za jakość ale robiłam telefonem bo aparat mi padł :(

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest mi się wypowiedzieć na ten temat ze względu na małą wiedzę w tym temacie.

Ale pójdźmy na logikę.

1. Czy to pęknięcie idzie przez całą szerokość szyby czy jest jakby rysą? Na zdjęciu wygląda na rysę [rysunek B]

2. Jeżeli przez całą szerokość szyby (1cm - szerokość szyby, na 2-3 mm) [rysunek A] to jest bardzo duże prawdopodobieństwo że pójdzie dalej.

 

Porównaj to z moim rysunkiem.

Czy to pęknięcie wygląda jak rysunek A czy B?

Jeżeli A to szyba nadaje się do wymiany na nową.

Jeżeli B to raczej nic groźnego. Można asekuracyjnie po zlikwidowaniu żółwia przejechać silikonem akwarystycznym - zwiększyć fugę.

 

To co napisałem to są moje spostrzeżenia. Z doświadczenia wiem że naklejenie jakiegoś paska szkła w przypadku A nic nie da.

 

 

Czy to się niedawno temu pojawiło?

Jak długo stoi już akwarium?

Czy jesteś pewna że wcześniej tego nie było - przed zamontowaniem akwarium?

Czy "szafka" pod akwarium ma prosty blat? Czy blat jest złożony z kawałków?

Czy między akwarium a blatem jest dana jakaś mata, styropian lub coś podobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by było mieć pod takim akwarium jakąś płytę. Panele mogą pracować i przez to różne naciski mogą działać na szybę.. Czyli panele na to płyta na to pianka na to akwarium. Swoją drogą na jakimś mebelku ładniej by to wyglądało.. no i mniej drgań będzie przenoszonych na akwarium. Podniesie to żywotność szkła.

 

Obserwuj akwarium, jak masz jakiegoś markera to zaznacz kropką na szybie dokąd jest to pęknięcie. Dzięki temu będziesz wiedziała czy idzie to dalej czy stanęło..

 

Moje rady traktuj jako przypuszczenia, poczekaj aż wypowiedzą się inni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...