Jump to content

Kombinacja temperatur barwowych świetlówek


Recommended Posts

Hej,

 

Przymierzam się do zakupu akwarium 112 lub 128l, które chciałbym oświetlić belką oświetleniową ze świetlówkami T5 4x24W.

 

Coś takiego (możliwość montażu na szybie jak i podwieszania)

Dołączona grafika

 

Niestety, fabrycznie producent dołącza do lampy 4 świetlówki o barwach 10000K każda. Trochę mi się to nie podoba, ponieważ wiem, że ograniczenie się do jednej, tak wysokiej barwy światła nie wyróżni wszystkich elementów akwarium. Microrasbory galaxy będą miały brązowawe ogonki, red cherry trudno będzie odróżnić od babulti.

 

Dlatego chciałbym wymienić jedną lub dwie świetlówki na inne barwy - i tutaj proszę osoby doświadczone o radę, jakie to mają być temperatury barwowe? Czy wystarczy jedna świetlówka o innej barwie, czy dwie?

 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jak na akwarium 112 l, lub 128 l to oświetlenie z dodatkiem CO2, dobrym nawozem może przynieść naprawdę dobre efekty w uprawie roślin. Jak widzisz, barwa tych świetlówek jest zimna. Poeksperymentowałabym sobie może ze świetlówką, (nie wiem, czy odniosłabym dobry efekt ;) ) jedną, na porost roślin albo Sun-glo. Jednak są to duże pieniądze, więc zostawiłabym to oświetlenie, dobrałabym ewentualnie dobre nawozy i skoncentrowała się na dwutlenku węgla. (CO2). ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...