Skocz do zawartości

senne ampularie ?!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam pięknie,

 

mam taki oto problem - kupiłem niedawno kilka sztuk ampularii, wrzucam je do akwarium z odpowiednim ph itd.

i teraz co ciekawe - kiedyś jak miałem te ślimaki, to łaziły jak głupie od rana do wieczora.

Możliwe jest, aby ta parta była bardziej .... senna ?

Jedyne znaki tego, że one żyją mogę wyprowadzić tylko po tym, iż rano są w innym miejscu niż wieczorem ;)

a tak - lenie straszne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.applesnail.net/content/multi_languages/polish.htm

Ampularie, to są ślimaki, więc to chyba normalne,że wolno pełzają. Nie będą Ci poruszały się tak samo szybko jak ryby.

To oczywiste. Niemniej brak jakiejkolwiek aktywności w dzień nieco mnie zaniepokoił .

 

 

mod.-A gdzie są duże litery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam pięknie

 

mam taki oto problem - kupiłem niedawno kilka sztuk ampularii, wrzucam je do akwarium z odpowiednim ph itd.

i teraz co ciekawe - kiedyś jak miałem te ślimaki, to łaziły jak głupie od rana do wieczora.

możliwe jest aby ta parta była bardziej .... senna ?

jedyne znaki tego, że one żyją mogę wyprowadzić tylko po tym, iż rano są w innym miejscu niż wieczorem ;)

a tak - lenie straszne .

To podaj te "odpowiednie ph itd" :roll:

Jest to ślimak, nie będzie ci się poruszał szybko, może złe parametry i coś z nim jest :roll:

Podaj te parametry ( ph,no3,no2,kh,gh itp ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ph mam utrzymane na poziomie 7,5, max 8., temperatura wody to 26 stopni C., woda raczej średnio twarda

 

łaska boska, że o pesel nie zapytałeś ;)

Nie o to chodzi, skoro piszesz że "akwarium z odpowiednim ph itd."

Więc chce wiedzieć te ph ITD. ;)

I to "itd." rozwiąże problem ? :)

Może jednak do sedna, co ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ph mam utrzymane na poziomie 7,5, max 8., temperatura wody to 26 stopni C., woda raczej średnio twarda

 

łaska boska, że o pesel nie zapytałeś ;)

Nie o to chodzi, skoro piszesz że "akwarium z odpowiednim ph itd."

Więc chce wiedzieć te ph ITD. ;)

i to "itd." rozwiąże problem ? :)

może jednak do sedna, co ? ;)

Skoro piszesz że masz odpowiednie ph itp ( i tym podobne) to znaczy że znasz inne parametry ( no3,no2,kh,gh... )

A jesteś pewny że one są jak to opisałeś "senne" ? Ampularie nie są zbyt szybkie. hmmm najlepszym sposobem będzie obejrzyj filmiki o ampulari na yt to będziesz wiedział czy twoja jest taka powolna. Lepszego sposobu nie widzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja też mam 1 ampularie i ona była też senna , bo wychodziła tylko na chwile .Potem kupiłem uzdatniacz Tetra Goldfish AquaSafe i zamiast wlać do przygotowanej wody to mi się pomyliło i wlałem do akwarium .Po 1 dniu ślimak zaczął pełzać przez większość dnia , a jeszcze coś jak wlejesz preparat to nie przejmuj się pianą , która będzie się robić na powierzchni wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...