Jump to content

Problem z rozmnażaniem rybek.Pomocy!


Recommended Posts

Witajcie od 3 lat posiadam akwarium ok 60l.I od 3 lat nie mogę doczekać się małych rybek.Próbowałem już rozmnożyć mieczyki, gupiki,molinezje i neonki.Aktualnie posiadam:

2x mieczyki

2x molinezje

glonojada

sumika

2x neonki [niestety reszta zdechła :cry: ]

2x jakieś pasiaste rybki [zaznaczone na zdjęciu]

4x rybki w 1 czarny i 1 żółty pasek[zaznaczone na zdjęciu]

I 4x rybki w czarny wzorek otoczony żółtym paskiem[zaznaczone na zdjęciu]

 

Nie wiem dlaczego moje rybki nie chcą się rozmnażać i zwracam się do was o pomoc.

post-9923-13685164809389_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Co do identyfikacji tych rybek to zdaję mi się że:

 

- rybki w czarny wzorek otoczony żółtym paskiem to razbory klinowe :arrow:http://www.superakwarium.pl/razbora-klinowa-id467.html

- pasiaste rybki to tetry czarne często nazywane żałobniczkami :arrow:http://www.superakwarium.pl/zalobniczka ... id423.html

 

Niestety nie powiem ci czym jest rybka w 1 jeden czarny i 1 żółty pasek bo jest niewyraźna. Daj może inną fotę z tą rybą.

 

Co do obsady to:

 

- molinezje, mieczyki trzymamy w haremach, a po za tym wymagają większego akwarium min. +100l. (plus minus, ważniejsze są wymiary, ale do twojego akwarium się nie nadają ;) )

- tetry czarne, razbory klinowe, neony są stadne więc trzymamy je w większej ilości. W twoim akwarium możesz pozwolić sobie na jedną ławicę, więc musisz zdecydować jakie ławicowe rybki chcesz trzymać.

- napisałeś że masz glonojada, a konkretniej jaki gatunek? Czyżby zbrojnik niebieski? http://www.superakwarium.pl/glonojad-zb ... id799.html

- sumik, ale jaki?

Ogólnie rzecz biorąc masz zupę rybną w akwarium.

 

Pytasz się jakie warunki trzeba spełnić aby nasze ryby zaczęły się rozmnażać. Przede wszystkim musisz wiedzieć że niektórym rybom trzeba stworzyć odpowiednie warunki do rozmnażania. Gdy ustalisz już swoją obsadę wtedy zdecyduj jakie ryby chcesz rozmnażać, następnie poczytaj jakie trzeba spełnić wymagania i do dzieła, oczywiście zawsze możesz liczyć na pomoc z forum ;) . Pisałeś, że próbowałeś rozmnażać już m. in. żyworódki (mieczyki, molinezje, gupiki). W zasadzie, kiedy w akwarium panują stabilne parametry, te ryby same się mnożą.

 

Jednak musisz uporządkować ilość ryb w twoim zbiorniku ponieważ przerybienie, jakie występuję w twoim baniaku, powoduje że parametry wody są nieodpowiednie dla zdrowia twoich podopiecznych. Czy znasz może parametry swojego akwa? Jeżeli tak to podaj, jeżeli nie to zalecam zakup podstawowych testów w zoologicznym.

 

Odpowiednie parametry wody są podstawą do rozmnażania ryb ;)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...