Skocz do zawartości

Inkubatory do wylęgu artemii...


olyvka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jak wylegacie artemie?? Na allegro są różnego rodzaje inkubatorów... ale mam pytanie jak zrobić samemu taki inkubator lub jak prowadzić skuteczny wylęg bez stosowania takiego inkubatora...

 

Póbowałem juz w słoiku zanurzonym w akwa i z pompką ale szczerze mówiąc ilośc wylegu mnie nie zadowalała... właśnie myśle nad innymi rozwiązaniami tego problemu...

 

Jeśli wylegacie artemie, napiszcie w jaki sposób...

Nie chodzi mi o sól czy ph wody tylko o techniczne sposoby oczywiscie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem troszke i właśnie założyłem kolejną hodowle artemii...

 

Użyłem 1,5 słoja do którego nalałem 1L wody R.O.

Nigdzie nie mogłem dostać soli niejodowanej a sole morskie wszystkie jakie znalazłem to były jodowane w końcu w sklepie zielarskim kupiłem sól http://www.zdrowazywnosc.com.pl/index.p ... omment=add

Sól morska integrale Fino

"Sól morska Integrale zarówno drobno mielona jak i grubo-ziarnista nie zawiera w swym składzie żadnych domieszek chemicznych i jest naturalnie czysta."

Po dodaniu soli skorygowałem pH do około 8...

temperatura 27st C bo słój inkubuje w akwarium z narybkiem :):)

dodatkowo podłączony brzęczyk i kostka... zobaczymy ile jutro się wylegnie...

 

Sądzę ze niepowodzenie poprzedniej hodowli spowodowane było zbyt niskim ph wody, bo gdy teraz zmierzyłem okazało się ze pH wynosi w granicach 6,6 :| troszke mało niestety, a także hodowle prowadziłem w słoju 1L i stosowałem połowe "dawki" wody soli i cyst... Ale i tak wylęgło sie na tyle naupliusów ze narybek ma co jeść i bardzo chętnie poluje :D jutro napisze czy zwiększenie słoja, zwiekszenie ilości "mieszanki" i podniesienie pH dało zadowalające rezultaty :D:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...