Skocz do zawartości

Obsada 80l. otoskarium


Kaczman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sobie zbiorniczek - kostke - 90 l. - czesc zajmuje filtr wbudowany - wiec bedzie ok 70.

 

Moja obsada:

 

8 x kirysek miniaturowy

6x Otocinclus macrospilus/hoppei

 

Mysle o dorzuceniu kolorowej rybki z poziomem agresji zblizonym do zera - zeby sie komponowala z obecnymi mieszkancami. Myslalem o gupikach endlera...

Chcialbym aby byla to rybka Ameryki pld. zeby pasowalo do biotopu...

 

Troche danych o zbiorniku - temp. 25'C, ph - 6.4, gh - 9, kh - 3, NO3/NO2 - 0, PO4 2.

Gesto obsadzone roslinkami, spory korzen, na dnie szyszki olchy i liscie debu.. Kolor lekko herbaciany..

Dzieki za wszelkie podpowiedzi

 

PS Przepraszam ale nie mam polskich znakow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ishthar, dzieki za porade, naprawde doceniam trud wlozony w twojego posta - rzeczowy, zwiezly...

Gdyby tak wrzucic Kakadu do mojej grupki dzikich Kiryskow moglbym je wszystkie stracic w ciagu pierwszego dnia tarla pielegniczek.. Kakadu potrafi wtedy atakowac wszystko co sie rusza - w tym krewetki, slimaki i liscie! Podobnie inne pielegniczki. habrosusy tymczasem sa na tyle wrazliwe, ze potrafia wymrzec nawet bez fizycznych uszkodzen, z samego tylko stresu...

 

Gupiki wydaja mi sie najbezpieczniejsza opcja. I tu pytanko: czy gupiki sa w stanie dobrac sie do ikry kiryskow miniaturowych? . Nigdy nie mialem tych rybek i nie znam jej zachowania, a trudno znalezs takie informacje w sieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy też trochę poszperałam jak się mają gupiki do ikry innych ryb i nic nie znalazłam. Moim zdaniem to spokojne ryby, ale zawsze jest możliwość, że trochę podjedzą, ale jeśli będziesz je regularnie karmić to myślę, że nie będą aż takie łase na ikrę.

 

Bardziej polecałabym Ci neony inessa, lub inne (simulans, czarne, czerwone). Chyba, że chcesz mieć plagę gupików i będziesz miał co później robić z młodymi. Innym wyjściem jeśli jesteś tak bardzo nastawiony na gupiki to kupienie samych samców, wtedy nie będą się rozmnażać.

 

Edit: Nie ma za co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygladalem sie juz gupikom. Pomysl trzymania haremu nie za bardzo mi sie podoba, ze wzgledu na ilosc potomstwa z kolei same samce? Tu efekt wizualny jest najciekawszy - szczegolnie, ze mam na oku dwie odmiany endlerkow... Tylko czy trzymanie np. 4 samczykow to dobry pomysl. Wszystkie inne rybki trzymam parkami albo w grupkach, nie wiem, czy takim gupikombedzie taki uklad odpowiadal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...