Skocz do zawartości

pielęgnice zebra


piotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy miał ktoś taki przypadek że samica złożyła ikrę po raz kolejny po wychowaniu młodych i samiec samice przegonił dobrał sobie drugą od drugiego samca która ma młode coś nie prawdopodobnego byli parą od 2lat aż tu nagła zmiana czy miał ktoś taki przypadek ? proszę o wyjaśnienie tego przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej zebry

miałem trzymałem i to jest normalne a nawet wskazane jest tak że samiec po złożeniu ikry przez samice wygania ją i opiekuje się narybkiem wtedy najlepiej oddzielić ją lub tak jak ja trzymałem większe akwa i 2 pary lub większe ryby wtedy rodzice się opiekują bo muszą walczyć o młode i rewir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej zebry

miałem trzymałem i to jest normalne a nawet wskazane jest tak że samiec po złożeniu ikry przez samice wygania ją i opiekuje się narybkiem wtedy najlepiej oddzielić ją lub tak jak ja trzymałem większe akwa i 2 pary lub większe ryby wtedy rodzice się opiekują bo muszą walczyć o młode i rewir

oto chodzi że on nie opiekuje się ikrą wiozłem bo już zaczęła się robić larwa a nowa samica zaczynała wyjadać a samica która złożyła schowała się za rośliny bo samiec ją atakował kiedy ona atakowała samice nową samca a ta para 2lata chowała młode bez zastrzeżeń aż tu nagle trach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to bywa po prostu para dobrała się sama a wcześniej nie miała wyboru lub samica była starsza słabsza prawo dżungli jak w życiu zmienia się partnerów

 

 

 

ja miałem takie przypadki że nikt z rodziców nie opiekował się ikrą lub samiec miał swoje małe rybki i samica miała swoje podzielone itp 2 samica była (pełna ikry to samiec założył sobie rodzinkę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to bywa po prostu para dobrała się sama a wcześniej nie miała wyboru lub samica była starsza słabsza prawo dżungli jak w życiu zmienia się partnerów

 

 

 

ja miałem takie przypadki że nikt z rodziców nie opiekował się ikrą lub samiec miał swoje małe rybki i samica miała swoje podzielone itp 2 samica była (pełna ikry to samiec założył sobie rodzinkę )

mam ten gatunek 2lata i od młodych ryb także tu nie ma mowy o jakiejś starości co do samicy czy do samca wychowałem przez ta parę kilka naście młodych ryb i nie rozumiem co było przyczyną tego rozstania?

walczyli razem przy jednym boku jak żołnierze nic nie mogło wejść im w drogę bo oboje bronili terytorium jak i samica tak i samiec obserwowałem wielokrotnie bo mam jch w zbiorniku 2pary na 150litrach nigdzie nie piszą że tak może się stać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie pisze to nie wiem nie szukałem nic na ten temat hodowałem je w zbiornikach małych po 1 parze i po 2 pary w większych zbiornikach są to rybki takie że nie wiadomo co im do głowy wpadnie

 

Miałem samice taką że wyrywała roślinki łapała za kikuta i ciągła aż wyrwała (nie miała młodych ikra zaraz pleśniała cos genetycznie było nie tak )

 

 

miałem takie że ryły jak krety

przewracały doniczkę za każdym razem jak postawiłem (nie wiem jak udało mi się tego dokonać ukrywały to prze denną samiec miał 14cm a samica 10 cm

 

jak nie miały nic do roboty to same się ganiały i obgryzały sobie płetwy ale młodych zawsze dużo było

Roślinka która jedynie mogła żyć to kryptokoryna karbowana (nie smakowała im i dużo ma korzeni to wykopać nie mogły

 

jedyny problem jaki miałem z zebrami ,to częste zapalenie pyska (grzybicze od tego rycia )

Polecam rybkę młodym fanatykom Pielęgnic

 

Czyli wszystko u nich jest możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie pisze to nie wiem nie szukałem nic na ten temat hodowałem je w zbiornikach małych po 1 parze i po 2 pary w większych zbiornikach są to rybki takie że nie wiadomo co im do głowy wpadnie

 

Miałem samice taką że wyrywała roślinki łapała za kikuta i ciągła aż wyrwała (nie miała młodych ikra zaraz pleśniała cos genetycznie było nie tak )

 

 

miałem takie że ryły jak krety

przewracały doniczkę za każdym razem jak postawiłem (nie wiem jak udało mi się tego dokonać ukrywały to prze denną samiec miał 14cm a samica 10 cm

 

jak nie miały nic do roboty to same się ganiały i obgryzały sobie płetwy ale młodych zawsze dużo było

Roślinka która jedynie mogła żyć to kryptokoryna karbowana (nie smakowała im i dużo ma korzeni to wykopać nie mogły

 

jedyny problem jaki miałem z zebrami ,to częste zapalenie pyska (grzybicze od tego rycia )

Polecam rybkę młodym fanatykom Pielęgnic

 

Czyli wszystko u nich jest możliwe

zgadzam się z twoją opiniom ale nie zupełnie ?

ryją ale tylko do tarła ja nie mam roślinek mam sztuczne bo żadna nie uchowała się zawsze pływały na wierzchu po nocy tak broili miałem ich 5par i zostawiłem 2pary bo cuda robiły w akwa

to piękna ryba trzymałem na początku z pyszczkami to cały czas się ganiały po zbiorniku jak to pieknie wyglądało jak była ikra nie mogli upilnować nigdy nie wykluła się larwa ?

ale to były moje początki z Malawi i Ameryką wybrałem to co wybrałem bo podoba mi się ta ryba (zebra)

tylko po 2latach trzymania jednego gatunku mam rozczarowanie tak jak już pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

czyli widać z opisów naszych że te rybki mają charakter i robią to na co mają ochotę nawet ze zmianą partnerów ( zmiana partnerów zwiększa różnorodność genetyczną i uodparnia ryby na choroby i odwrotnie

 

czyli warto trzymać rybki Zebry

 

 

PS są jeszcze w sprzedaży białe zebry a może miałeś takie małe nieraz wychodziły takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...