Skocz do zawartości

[Gupik, Pielęgniczka Ramireza] narybek a ikra -do zamknięcia


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

16 czerwca przyszły na świat małe gupiczki pawie oczko... 19 sztuk w zbiorniczku 16l.

18 czerwca ramirezki złożyły ikrę w zbiorniku ogólnym 112l.

 

Próbując zwiększyć szanse na przeżycie maluchów, większość jajeczek przeniosłam do zbiornika 16l.

Niestety zbiorniczek został już zamieszkany przez wcześniej wymieniony narybek.

Nie posiadam kolejnego akwarium. W 112l pyszczki i zwinność w poszukiwaniu jedzenia molinezji

nawet przy ciągłej opiece rodziców ramirezek nie dają dużych szans na przeżycie maluchów...

 

?-> Czy jest szansa na wyklucie i przeżycie małych w zbiorniczku z gupikami pomimo tego, że gupiki rozwijają się szybciej niż ramirezki?

?-> Jak mogę zwiększyć szanse przeżycia małych ramirezek?

 

Dzięki wielkie za wszelką pomoc!

 

Ps. Temat o akwa 112l: http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=101&t=33865

 

Zbiorniczek 16l jest wyposażony w mały filtr, grzałkę z termostatem, termometr jest naklejony na zewnątrz na szybie.

Jest w nim także troszkę małej rzęsy wodnej. Tył osłonięty srebrnym tłem od światła z okna (południowa strona).

Brak podłoża, poza kilkoma ziarenkami żwirku 1-3mm z dużego akwa, który doszedł wraz z ikrą (sklejone razem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?-> Czy jest szansa na wyklucie i przeżycie małych w zbiorniczku z gupikami pomimo tego, że gupiki rozwijają się szybciej niż ramirezki?

 

Myślę, że tak. Gupiki do agresywnych raczej nie należą. Ja w 25l miałam takie już trochę podrośnięte gupiki i wpuściłam takie malutkie. I te starsze zostawiały małe w spokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak. Gupiki do agresywnych raczej nie należą. Ja w 25l miałam takie już trochę podrośnięte gupiki i wpuściłam takie malutkie. I te starsze zostawiały małe w spokoju ;)

Głównie chodzi o to czy ich nie potraktują jako przekąskę...

 

Dziś (20?.06.2011) z ikry wyszły ogonki ramirezek i cały dzień nimi "merdały". :lol:

PH udało mi się zbić filtracją przez torf do 7. Temperatura 25 stopni.

:arrow:?-> Zwiększyć temperaturę? Wsadzić sam torf bez filtra? :?: Boję się, że je wciągnie...

 

Dziś mamy 25.06.2011 - pozostało 8 sztuk narybku z ikry ramirezek. Niestety pływają wyłącznie po dnie, bardzo nieporadnie.

?-> Jak długo trwa rozwój małych ramirezek zanim zaczną swobodnie pływać po całym akwarium?

Karmię je JBL Nobil Fluid z artemią. Podjadają też pokarm Tropical Mikrovit wsypywany gupikom.

 

?-> Czy ktoś na forum w ogóle zajmował się sukcesywną hodowlą pielęgniczek ramireza? :roll::cry::help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...