Skocz do zawartości

Ramireza


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozpoznać pielęgniczki Ramireza, który to samiec, a która to samica.

Kupiłem 2 szt i sprzedawca mówił mi, że to parka. Wpuściłem do akwa i nie gonią się, a wręcz przeciwnie pływają razem i zaczęły siedzieć razem w kokosie. Czytałem na forach jakie są różnice i moje się różnią tylko tym, że: jedna ma pod brzuchem te dwie pierwsze płetwy bardziej szpiczaste. Czy ktoś mi powie jak jeszcze rozróżnić płeć?

 

 

 

agunia997-Tyle błędów?! Na forum jesteś już wystarczająco długo, żeby zapoznać się porządnie z regulaminem! Nie uwierzę, że nie posiadasz polskich znaków, bo raz są, a raz ich nie ma. Przyznaję ostrzeżenie. Radzę poczytać: 6.1. Zaleca się dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi. Jeśli nie jesteś w stanie używać polskich znaków diakrytycznych, poinformuj o tym w swoim podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samiec z reguły znacznie większy o zaostrzonych końcach płetw grzbietowej i odbytowej, silnie wydłużonym trzecimi czwartym promieniu płetwy grzbietowej. Samica jest mniejszych rozmiarów, o zaokrąglonych płetwach, w okresie rozrodczym ma czerwony brzuch.

 

Wystarczy :google:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Samice mają brzuch nieco pełniejszy i o żywszej czerwonej barwie niż samce. Drugi promień ich płetwy grzbietowej jest tylko nieznacznie wydłużony, natomiast u samców jest on wyraźnie przerośnięty.
Z encyklopedii Super Akwarium.

 

Chyba wystarczające informacje do rozpoznania płci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...