Skocz do zawartości

Akwarium w podłodze


cyymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z każdym zdaniem Ahaeda. Zauważcie, że zadał kilka dobrych pytań, które pozostały bez odpowiedzi.

Ciekawe jest to, że gostek założył wątek na początku czerwca, a wy tu dyskutujecie już na trzy strony tak naprawdę o niczym, zanim autor nie odpowie na podstawowe pytania, które zadał Ahaed. Jestem architektem i wiem, że w budownictwie nie ma rzeczy niemożliwych. Jeżeli klient chce mieć akwa w podłodze, to należy mu to zrobić, jeżeli w suficie, to tak ma być - po prostu. Nie ma pomysłów nierealnych, są tylko ograniczenia wiedzy wykonawcy, a wtedy należy zmienić wykonawcę na takiego, który będzie wiedział, jak to zrobić.

Autor wątku ogólnie powiedział o akwarium w podłodze - za mało, by mu cokolwiek doradzić. Zauważcie, że akwarium ma mieć 25 cm wysokości !!! Pytanie - czy ma wystawać 25 cm ponad poziom podłogi? Czy jest to może głębokość? Jeśli tak, to chyba tylko neonki lub inną drobnicę można tam wpuścić.

Proponowałbym wstrzymać się z pomysłami do czasu, gdy odezwie się autor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było napisane "w granicach 25cm"... ja tam szczególnych pytań nie widzę...

 

proponuję, żeby w ogóle przestać to nazywać akwarium, a zacząć oczkiem domowym ;)

 

Nie ma żadnych problemów konstrukcyjnych (o ile nie ma to być jakieś bardzo pojemne) poza możliwym do wygospodarowania miejscem (wysokością) w podłodze...

Można nawet użyć gotowego wkładu oczkowego, a całość nakryć taką samą szybą jak terraria z pytonami itp.

 

Mogę się mylić ale 35-40cm wysokości dla ozdobnych karasi powinno wystarczyć... to tylko 10cm więcej niż autor zamierzał. zawsze można zobić małą wylewkę i "podnieść" podłogę o te 10cm...

 

 

A dyskusji nie ma się co dziwić :) temat ciekawy...

 

Nie rozumiem tylko wypowiedzi, że to bez sensu, i że się nie da...

Ja tam chciałbym mieć oczko w domu, a jeśli dla kogoś to jest bez sensu, to niech stawia wielkie akwarium zamiast oczka w ogrodzie ;) To dopiero będzie bez sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...