Skocz do zawartości

Bojownik a inne rybki ?


natasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich..

Otoz ze odziedziczylem po koledze akwarium.. postanowilem nie zmarnowac tego i je wykorzystac

Praktycznie wszystko jest juz gotowe.. mam ok.35-40litrowe akwarium, wygotowany zwirek.. cos na styl kamienia-korzenia... roslinki i oczywiscie filtr i grzalke... rozne witaminy i chemie.. teraz czekam az woda sie ustabilizuje..

W sumie za ok. 2 dni chce wpuscic rybki ale ze jestem amatorem.. chcialem sie zapytac o Was o porade...

Mam zamiar kupic bojownika, 2-3 kiryski, glonojada i ewentualnie 6 neonkow.. jak myslicie czy bojownik nie bedzie atakowal innych rybek? czy akwarium nie jest za male na tyle rybek? to glownie moje pytania na ktore oczekuje odp.

 

dzieki

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam cieszy mnie twoje profesjonalne podejście do akwarystyki i moge ci powiedziec że twój wybór jest jak najbardziej trafny ja jak miałem bojka i neonki czy inne rybki to ich nie atakował tylko pływał przy górnej części przedniej szyby :) powodzenia :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze bojownik lubi roślinki wiec wykreowalem cos takiego :) co sadzicie ?

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

mam nadzieje ze wszystkie rybki znajda cos dla siebie

 

ale jeszcze kilka pytan.. czytalem aby nie wymieniac wody calej.. tylko jakies 20%-30% jak czesto ?

czy mozna jeszcze jakos inaczej sprzatnac odchodzy zamiast myc calego akwarium razem z zwirkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspaniałe myśle że będzie dobrze a co do czyszczenia masz odmulacz? bo to jest tak że zasysa sie powietrze żeby woda leciała i grzebie sie po żwirku żeby odessać muł ale ja używam do tego celu zwykłej rurki gumowej i jest ok. wysysam mniej wiecej 1/4 wody wlewam wcześniej uzdatnioną i po kłopocie a powinnas wode wymieniać co ok. 3-4 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo super akwa :) Gdzie mozna takie co zakupi jak tam masz?(chodzi mi o ta skalke czy cos w tym stylu, czy mozna to zdobyc w zwyklym sklepie akwarystycznym??? :)

A co do bojownika to ja jestem zmuszony kupic kolejne akwa poniewaz atakuje mi neonki i zjadl jedna:( Wiec teraz kupie mu nowe 25 litrowe akwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat tą skałke znalazlem razem z akwarium.. jest to oczywiscie atrapa ale tez musze przyznac ze fajnie to wyglada.. wiec gdzie kupic? na pewno w jakims zoologicznym...

 

 

kurde wpuscil bym juz te rybki ale woda jest metna jeszcze wiec niestety musze poczekac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszeczke upgradowałem :D mam juz pierwszych lokatorow ( 3 kiryski ) i jedna molezje niestety ;/ mam ja po tym jak kumpel wyjechal.. teraz chce kupic tylko jeszcze glonojada i bojownika.. i moze jeszcze 2 kiryski bo mi sie spodobaly :)

 

dostawa bojownikow w srode wiec... mam nadzieje tylko ze nie bedzie sie gryzł z molezja.. a jesli to coz... ktos musi wygrac ;)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

af65a6154f0369f5bb307ef933cb3e09.jpg

sorry ze znow odswiezam ale tak wyglada wlasnie koniec :)


Bojownik jest fajny mam wrazenie ze ma wlasny charakter nie co te inne rybki... smieszny jest kladzie sie na roslinkach mysle ze mu tutaj odpowiada.. chociaz nie wiem czemu dziwnie mi napowietrzacz pracuje bo jest az tyle tlenu w wodzie az widac male babelki :D wiec to raczej dobrze nie ?

ok narazie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...