Jump to content

ikra macmasteri, help!

SkuMuM
 Share

Recommended Posts

Ok, moje apisto macmasteri są ze mną dopiero od jakiegoś miesiąca i wczoraj w nocy złożyły ikre w zbiorniku głównym!

Nie mam pojęcia co mam zrobić, próbowałam znaleźć info w google na temat ikry ale wszystko było tak strasznie ogólnikowo i dalej nic nie wiem, ile czasu zanim rybki się "wyklują"? Czym mogę je karmić jeśli nie mam możliwości hodowania własnej artemii?

Popszedni właściciel mówił, że samiec jest dobrym ojcem i miał racje, pilnuje ikry i gania wszystko co ciekawskie :) Trzy jednocentymetrowe apisto w moim akwarium to jego potomstwo.

Strasznie panikuję bo akwarystykom interesuję się dopiero od września zeszłego roku i nie wiem czy poradze sobie z takim wyzwaniem.

Proszę o porady :)

Edit

dodaję zdjęcia, może nie najlepsze ale są

post-120-13685153835613_thumb.jpg

Edit2

Mam małe akwarium które miało być krewetkarium w którym łazi mi cała masa wypławków i innego badziewia które czytałam, że ponoć są dobrym pokarmem dla "świeżych" rybek, czy to prawda? Kiedy w razie małe apisto się wyklują mogę je tam wrzucić i niech sobie to jedzą?

post-6702-13685164239406_thumb.jpg