Skocz do zawartości

Bialy mech i znikajace neonki. Nowe akwarium 64l...


carmamir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie mam ogromny problem, akwarium stalo jakies 6-7 dni, sprawdzilem wode okazalo sie ze testy wyszly bdb (w sklepie sprawdzali wszystko 0 i ph w normie).

 

Temp ustawilem na 25st (druga sprawa o ktora sie pytam w innym temacie ze termometr pokazuje tylko 22st), filtr non stop filtruje wode (napowietrzanie tylko wlaczone w dzien), rybki karmione rano i wieczorem a tu nagle zaczely mi znikac neonki :(((

 

Kupilem 4 neonki, pierwsze zniknal mi 1 neonek w niewyjasnionych okolicznosciach (wtedy byly tylko 3 roslinki i zwirek), wczoraj zauwazylem ze najmniejszy z pozostalej 3 jakis taki ospaly i przy dni tak plywa, dzis nie moge go znalezc :(((

 

Wczoraj dodalem kamienie i korzen (z akwarystycznego po wymyciu w wodzie z akwarium), woda wymieniona zostala wczoraj (ok. 15l, nowa z dodatkiem odchlaraczy i jakis tam specyfik do leczenia itp. ktory pisze stosuje sie tez w takich przypadkach)....

 

 

Kolejna niepokojaca sprawa to jakis bialy nalot ktory zaczal pojawiac sie na zwirku (taki bialy delikatny) i na pokretle od temp....

 

 

Kurcze nie mam pojecia co jest nie tak, pozostale 2 nenki plywaja i rosna (wygladaja na wieksze niz byly ;) i sa chyba zadowolone mam nadzieje...

 

Nie chce kupowac narazie nowych rybek dopoki nie wyjasni sie co sie dzieje w akwarium ze te rybki mi padaja :/ (wlozone byly 7 dni temu neonki, ok. 30min w woreczku w wodzie, dolewka i kolejne 30min i druga dolewka i po ok. 20-30min wypuszczenie)....

 

 

 

Aaa roslinki sa zasadzone w kamionce w ktorych byly wlozone w sklepie (w jakiejs gabce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie biały mech tylko pleśń, a w nowym akwarium przez 6 dni to nawet w filtrze nie ma bakterii. A testy masz bardzo dobre bo jeszcze nic nie zaczęło w nim dojrzewać. Wpuściłeś ryby a potem zacząłeś je leczyć chemią. One nie są chore tylko zostały zatrute lub się udusiły. Aha i w dojrzewającym zbiorniku nie podmienia się wody. A to że zasadziłeś rośliny z największym syfem jaki istnieje pozostawię bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "pleśń" powinna Ci zniknąć jak akwarium dojrzeje. W tej chwili pozbywaj się jej nadmiarów czyszcząc mechanicznie.

Nie lej żadnych uzdatniaczy i leków, bo tylko pogorszysz stan wody w akwa.

Skoro masz już zwierzaki to by jak najwięcej z nich przeżyło dojrzewanie akwarium musisz ze dwa razy w tygodniu podmieniać z 30% wody...przez kilka tygodni aż akwa się całkiem ustabilizuje. Woda oczywiście odstana (po 24h chlor sam się ulotni).

Napowietrzać od filtra (czy też oddzielny) wyłącz całkowicie. Lepsze to niż włączanie i wyłączanie go (zwłaszcza o odwrotnych porach niż potrzeba) . Wylot filtra natomiast ustaw tak by delikatnie poruszał taflą wody- to ją napowietrzy wystarczająco.

Filtra nie czyść w ogóle na razie a kiedy będzie taka potrzeba to rób to wyłącznie w wodzie odlanej z akwarium.

Karm rybki bardzo oszczędnie- przynajmniej dopóki akwa nie dojrzeje całkowicie. Czyli może być jak napisałeś 2 x dziennie ...po tyle ile zjedzą w ciągu powiedzmy minuty/dwóch minut ...tak by nic nie zostawało na dnie.

 

ps. o neonkach mam na razie blade pojęcie...ale one zdaje się potrzebują ciepłej wody ...czyli jakieś 27* więc upewnij się co Ci przekłamuje (czy termometr czy termostat w grzałce- to się często zdarza) i ustaw temperaturę na odpowiednim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...