Skocz do zawartości

Zakamienione 2l. plastikowe akwarium - CO ROBIĆ??


lancer23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Posiadam 2l. plastikowe akwarium?? Tylko że całe szybki są w nim zakamienione. Czy mogę zrobić tak że opróżniłbym akwarium a później zalał całe wodą z octem? Następnie parę razy bym wypłukał i oczywiście wpuścił rybkę. Czy ocet po tym zabiegu wypłucze się bez problemu i w jakich proporcjach go nalać??

 

ps.

Proszę nie pisać tekstów w stylu: kup sobie większe, poco Ci takie małe, zostaw ten plastik...

poprostu jest taka a nie inna sytuacja i ma być tylko ta miniaturka z bojownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może to być miniaturka z bojownikiem, ponieważ ta szklanka jest za mała na bojownika, a hodowlę ryb w tym litrażu nazwałbym sadyzmem.

Można prowadzić takie akwarium, ale bez ryb. Proszę nie myśleć że próba hodowli w 2l spotka się ze zrozumieniem.

Tym bardziej że chcesz "wypłukać i wpuścić rybę" a nie wiesz o takich podstawach jak dojrzewanie akwarium...

 

Wytłumaczenia "bo tak" do wiadomości nie przyjmuje, szczególnie że na pewno nie chodzi o względy finansowe. Jeśli chcesz żeby rybka przeżyła dłużej niż miesiąc, to lepiej zastanowić się nad całą sytuacją.

 

O jakiś proporcjach ocet/woda pisał nie będę. Wyczyszczenie szyb z kamienia to rzecz dziecinnie prosta. Polewasz octem, czyścisz, woda, no tu nie ma żadnej, ale to żadnej filozofii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może to być miniaturka z bojownikiem, ponieważ ta szklanka jest za mała na bojownika, a hodowlę ryb w tym litrażu nazwałbym sadyzmem.

Można prowadzić takie akwarium, ale bez ryb. Proszę nie myśleć że próba hodowli w 2l spotka się ze zrozumieniem.

Tym bardziej że chcesz "wypłukać i wpuścić rybę" a nie wiesz o takich podstawach jak dojrzewanie akwarium...

 

Wytłumaczenia "bo tak" do wiadomości nie przyjmuje, szczególnie że na pewno nie chodzi o względy finansowe. Jeśli chcesz żeby rybka przeżyła dłużej niż miesiąc, to lepiej zastanowić się nad całą sytuacją.

 

O jakiś proporcjach ocet/woda pisał nie będę. Wyczyszczenie szyb z kamienia to rzecz dziecinnie prosta. Polewasz octem, czyścisz, woda, no tu nie ma żadnej, ale to żadnej filozofii.

Tak, ale było to kupione kiedyś jako akwarium typowe dla 1-go bojownika i do tej pory można kupić takie akwaria. Poza tym kiedyś jak w nim trzymałem bojownika to żył on w nim DDDDDDUUUUUŻŻŻŻŻŻOOOOO dłużej niż tylko miesiąc.

Jeżeli mówimy o sadyzmie to raczej nie są słowa do mnie tylko do producenta tego zbiornika.

 

Dziękuje za odpowiedź apropo czyszczenia octem. Martwiłem się czy ocet nie będzie miał negatywnego wpływu na rybkę. Oczywiście wszystko zostanie dobrze wypłukane.

 

Edit:

Co takiego.????????????

Mam takie malutkie pudełeczko 2L. a w nim tylko roślinke bo nie jestem sadystom...

Sory ze tak pisze ale taka jest prawda kup sobie jakieś większe akwarium i pochoduj jeszcze inne rybki..

Powodzenia

Czy chodziło Ci o: "sadystą"?? Jeżeli tak to ja też nim nie jestem.

Atreyu: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o sadyzmie to raczej nie są słowa do mnie tylko do producenta tego zbiornika.

 

To nie producent chce tam trzymać bojka, tylko Ty.

Różne rzeczy producenci wpychają początkującym...

Czy chodziło Ci o: "sadystą"?? Jeżeli tak to ja też nim nie jestem.

 

Nie, wcale. Rybka nie ma zapewnionych dobrych warunków w takim akwarium, nawet jeśli przeżyje. Akwarium to nie tylko ozdoba pokoju, to także dom dla żywych zwierząt. Bojownik to nie zabawka, tylko żywe stworzenie, a ty jako jego właściciel powinieneś mu zapewnić choć "minimum socjalne".

 

Na forum są setki doświadczonych akwarystów. Nie znajdziesz ani jednego który powie że hodowla bojka w 2l jest ok. Zapewniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli mówimy o sadyzmie to raczej nie są słowa do mnie tylko do producenta tego zbiornika.

 

To nie producent chce tam trzymać bojka, tylko Ty.

Różne rzeczy producenci wpychają początkującym...

Czy chodziło Ci o: "sadystą"?? Jeżeli tak to ja też nim nie jestem.

 

Nie, wcale. Rybka nie ma zapewnionych dobrych warunków w takim akwarium, nawet jeśli przeżyje. Akwarium to nie tylko ozdoba pokoju, to także dom dla żywych zwierząt. Bojownik to nie zabawka, tylko żywe stworzenie, a ty jako jego właściciel powinieneś mu zapewnić choć "minimum socjalne".

 

Na forum są setki doświadczonych akwarystów. Nie znajdziesz ani jednego który powie że hodowla bojka w 2l jest ok. Zapewniam.

Okey, dzięki. W takim razie roślinki i ślimaki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...