Jump to content

Recommended Posts

Jakieś 2 lata temu. Jeszcze było OK. Ale pół roku temu pokusiłem się znów, po tygodniu dostałem takiego wysypu glonów, że 0,5L nawozu poszło do kibla. Kupiłem czyste sole i ustabilizowałem zbiornik. I obiecałem sobie że już nigdy nie kupię żadnego gówna gdzie nie ma napisanego składu. Poza tym za czyste sole rok temu dałem 15 zł i jeszcze mi zostało na jakieś 2 lata.

Link to comment
Share on other sites

Nadmiar "czegos" pojawil sie dopiero po zastosowaniu aqua plantu, nie wiem "czego" bo na butelce nie ma skladu, wiec rownie dobrze moze to byc wyciag z herbaty sprzedawany za kupe kasy. Polecam ci kupic na allegro gotowe sole i wtedy wiesz co dajesz, jakie dawki i czego masz za malo a czego za duzo.

 

 

Brak okonkow = pisze z telefonu

Link to comment
Share on other sites

Jak by ci to powiedzieć abyś się nie czuł urażony. Może tak. Akwarystyką zajmuję się od czasu jak nie istniało jeszcze słowo internet, a na rynku furorę robiło ZX Spectrum. Więc uwierz, że powodem wysypu glonów był nawóz.

Ale ostatnio widziałem akwarium po zastosowaniu nawozów firmy Microbe-lift GSC i byłem mile zaskoczony. Osobiście używałem ich odmulacza w płynie.

Link to comment
Share on other sites

Ja używam AquaPlant - potas, żelazo i mikro i jestem zadowolony. Nie wolno robić tylko gwałtownych zmian, a jak nie używałem żadnych nawozów rośliny źle rosły i były blade i żółte, teraz są mocno zielone i czerwone, więc jestem zadowolony.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam Karol ale wprowadziłem Cię w błąd. Nie używałem AquaPlant'u od Tropical'a tylko Planta Gainer Classic od Aqua-Art. No i mi się pokiełbasiło. Za dużo tych "Aqua" i "Plant" w nazwach produktów. Ale nadal podtrzymuję że nie kupię niczego od producenta nie podającego składu nawozu.

Link to comment
Share on other sites

HAL9001 spoko. Nie jestem zły i na przyszłość będę najpierw znał dokładny skład nawozu, a później decydował się na zakup.

arturr ten nawóz jest warty swojej ceny i skuteczny?

Link to comment
Share on other sites

Czy wart jest to nie wiem - nie używałem przed tym żadnych innych nawozów. Nie muszę niczego rozrabiać, przygotowywać itd. Tylko leję i już. Co do skuteczności, to owszem jestem bardzo zadowolony - rośliny przy 0,6w/l ładnie rosną i mają piękne soczyste kolory. Nie stosuję przy tym CO2, tylko EC.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...