Skocz do zawartości

Danio pręgowane


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam pytanie dotyczące danio pręgowanego, a dokładniej jego narybku.

Znalazłam różne informacje na temat rozmnażania, jedni każą temperaturę zwiększać inni zmniejszać w zbiorniku tarliskowym ale mi nie o to chodzi.

Otóż udało mi się rozmnożyć danio i teraz mam stadko pływających kresek z oczami :D , na razie owe kreski pływają w kotniku z siatki, chciałam je wpuścić do kotnika 25 l w którym mam taki filtr gąbkowy tylko sie zastanawiam czy on je nie zaciągnie. Bo w moim drugim kotniku 30 l gdzie mam narybek platynki i gupika mam filtr Aquael mini i jak go czyszczę to widzę czasem poprzyklejane maluchy do tej gąbki w filtrze już lekko zmiażdżone :x

A wię pytanie czy mogę owe kreski wpuścić do kotnika z filtrem gąbkowym?

miały by więcej miejsca , na razie są malutkie ale przecież urosną, czy jeszcze poczekać z tym wpuszczaniem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne ponczocha sie sprawdza :)

po dwóch tyg od poprzedniego wyikrzenia (nawet niecałych dwóch) zauważyłam , że znów samce ganiają samicę w ogólnym , odsadziłam i mam nową ikrę zobaczymy, teraz czekam na narybek :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witajcie :D

narybek danio sie pięknie chowa, a samiczka jest bardzo płodna :) znów trzy dni temu się wyikrzyła i od dzisiaj "lęgną" sie maluchy

pan z mojego zoologika powiedział, że bierze każdą ilość bo podobno trudno jest wychować i wyikrzyć danio pręgowane " na naszych wodach kranowych" (które oczywiście odpowiednio uzdatniam)

mój mąż sie ze mnie śmieje że miało być tylko akwa jako ozdobnik a teraz juz są dodatkowo dwa kotniki i multum maluchów :P;)

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje "potomstwa" :lol: i fakt, ze dosyc trudno, bo ciezko jest trafic na dobra samiczke, moze na jakis czas powinnas ja odosobnic od samcow, aby dobrze podjadla i odpoczela i sprobowac znowu za 3 tygodnie. W ten sposob bedzie miala wiecej jajek do zaplodnienia a i jakosc bedzie lepsza ;) Powodzenia i moglabys wrzucic jakis fotki, bo napewno ciekawa sprawa zobaczyc takie maluchy :D . Przyjrzyj sie czy czasem nie ma jakiegos malucha wiekszego do innych, bo czasami tak bywa, ze jeden bywa wiekszy i moze zjesc nawet swoje rodzenstwo :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie to maluchy wyglądają jak kreski z oczami a niektóre już przypominają rybki :)

a ja mam aparat jakości takiej sobie co było widać na zdjęciu w temacie ospa

ale jak podrosną i będzie je już widać lepiej to obiecuję wstawić Fotki (teraz tez popróbuje zrobić może coś wyjdzie ;) )

maluch maja do dyspozycji kotnik 30l , miałam już bodajże 7 szt, ktore kuzyn u mnie wyprosił, to były pierwsze moje małe danio z nieudanego ikrzenia :oops:

Wpusciłam na nockę samiczkę i dwa samce i rano poszłam zobaczyć czy cos juz sie wydarzyło a tu nic samiczka gruba jaka była taka jest samce pływają spokojnie więc wpuściłam je spowrotem do ogólnego kotnik wypukałam pod wodą (taki siatkowy) i powiesiłam spowrotem w mojej 30 azeby wpuscić tam jakieś inne maluchy, jeżśli sie mi wykoci np gupik . Po paru dniach ze zdziwieniem stwierdziłam, że w tym kotniku z siatki jednak coś pływa :shock:

I tak wygładało moje pierwsze wyikrzenie danio. :)

No ale cóż na błedach człowiek się uczy i teraz już coś niecoś wiem , bo na pewno nie wszystko ;)

Pozdrawiam

Ps Pończocha na filtrze działa jak należy ;), a samiczkę odstawię dzięki za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie mam nadzieję, że coś będzie widać

to są małe z ostatniego miotu te w tym kotniku siatkowym, bo tych co w akwa mam chyba nie będzie widać :?:

a w tym drugim (pomarańczowym) mam mieszankę wszystkich starszych maluchów gupiki, platki, danio

podpowiedzcie jaki format wklejać te dałam 640x480 mam nadzieję, że nie będą olbrzymie :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dziękuję :oops:

staram sie jak umiem najlepiej :)

Pokarm daje różny płatki ichtio, płatki na wybarwienie, płatki jajeczne, granulat wątrobowy, mrożoną ochotkę i suszoną rozwielitkę to dorosłym i tym już odchowanym maluchom i mam jeszcze jakiś pokarm dla narybku nie pamiętam nazwy taki pył prawie.

A małym danio nicienie mikro (jeśli dobrze nazwę spamiętałam), to takie maleńkie "glizdewki" :) (córcia moja tak na nie mówi) je się hoduje w zmiksowanych płatkach owsianych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...