Skocz do zawartości

54l- moja wizja, oczekuję komentarzy


arathlo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, założyłam niedawno akwarium 54l, na razie pływa w nim 1 bojownik i dziś kupiłam 3 ślimaki helenki, długo się zastanawiałam nad obsadą, po licznych konsultacjach i wielu pomysłach doszłam do wniosku, że chciałabym mieć:

-tegoż 1 bojownika

-8-10 danio różowych

-4 kiryski czarne

-helenki (do 6, resztę będę odławiać jak się pomnożą)

-3 krewetki filtrujące

 

czy tak będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak raz wszyscy mi radzą danio, neony albo gupiki, ale dziś np jeden facet ze sklepu się skrzywił na gupiki

mądrze wyglądał jak mówił;) i powiedział że czarne kiryski mogą być...nie podobają mi się te rybki, nooo:/ te czarne jak już...

w ogóle co człowiek to opinia i weź tu bądź mądry:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj ludzi w zoologu zwłaszcza że kiedyś prawie kupiłem skalary do 45l bo gościu uważał że tyle im spokojnie wystarczy ;) Kup sobie 12neonków i 6 kirysków pand/pigmeja. Albo kup Bojownikowi 2 samiczki i będzie też ładnie wyglądać ;) Rozważmy jeszcze opcje że chcesz cieszyć się z potomstwa to kup harem gupików 1+3 przerybienia nie będzie bo bojek będzie likwidował nadmiar narybku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecałabym Ci dokupić samczykowi Bojownika dwie kobitki, myślę, że mogłabyś dorzucić jeszcze harem lub 4 samczyków gupika Endlera, śliczne rybki :) Na filtrujące za małe akwarium.

Połączenie bojek + neonki też jest super. Dodając świetlówkę 8500K - 10000K efekt świecenia neonków oszałamiający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nie to, że ja się pytam czy mogą być dane rybki a oni, że tak, tylko ja się pytam co może być, a oni mi polecają neonki, danio albo gupiki albo jeszcze ostatnio nowa opinia jakieś brzanki, nie pamiętam które ale jeden rodzaj, jakieś jedyne spokojne niby...

danio są po 4zł to jaki to zarobek?:>

 

kurde, no gupików trochę się boję bo nie do końca chcę rozmnażanie, a to się mnoży jak szalone...no wiadomo, chyba, żebym wzięła same samce, ale nie wiem czy tak może być...? neonki...kiedyś mi się podobały...15 lat temu, jak były chyba nowością w pl...a danio mi się za bardzo nie podobały ze zdjęć, ale jednak sie poprzyglądałam i te różowe mi sie spodobały.

 

ja gościowi mówiłam, że czytałam, że to za krótkie akwa na danio, ale on powiedział (mówił, że w ogóle to zakłada akwaria zawodowo też) że owszem, ale w ten sposób patrząc to na 54l to parka ramirezek i tyle...a że on mi mówi jak się robi, tzn jak można i ludzie robią i jest ok (tzn podejrzewam, że chodzi o to, że w tych warunkach rybki żyją i maja się nieźle)

 

już od 3 tygodni czytam i chodze po sklepach i kurde nadal jestem głupia:D

 

Edytuj:

 

a i co do krewetek- jesli nie filtrujące to jakie by się nadawały i w jakiej ilości? tak mi sie spodobały inne zwierzątka, krewetki śmieszne, urozmaicenie...liczylam, że filtrujące przynajmniej dodatkowo coś porobią pożytecznego, no ale jakoś to przełknę, że nie...chyba lepiej to zniosę, niż to danio;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 54l to nie za duży zbiornik, więc poszaleć nie można.

Jakaś parka lub harem, małe stadko i coś na dno.

 

Jeśli jesteś zainteresowana krewetkami to mogą być Red Cherry w sztukach 6.

Możesz dodać też jakieś ślimaki typu ampularie lub helenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danio są po 4zł to jaki to zarobek?:>

Żartujesz? Równie dobrze można powiedzieć, że paczka zapałek kosztuje 10 gr, więc jaki to zarobek? ;)

 

Co do gupików, to już napisałam wcześniej, że możesz wybrać dwie opcje - harem, 1+3 (będą się mnożyć, przy czym bojek poradzi sobie z narybkiem :D) lub kilka samców.

 

Na danio akwarium jest za małe, są to bardzo ruchliwe rybki, nie zdołają się w tych 60 cm nawet rozpędzić. Uwierz na słowo, wiem co mówię, bo miałam w 54L i oddałam bo szkoda mi ich było.

Możesz kupić inne krewetki, które będą porządkować dno i rozmnażać się, np. red cherry, babaulti. Dużo tego masz do wyboru. Możesz też kupić raczka, np. CAMBARELLUS PATZCUARENSE ORANGE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki:) no trudno...jakoś się pogodze z tymi danio, a gupiki...w sumie ładne są:) zwłaszcza takie z niebieskimi ogonami

 

a jak mam ślimaki i bym miała krewetki na dnie to może już by się obeszło bez tych przydennych ryb? w ogóle to mi się najbardziej piskorek podoba, ale z kolei z krewetkami to nie bardzo idzie...dlatego chciałam kiryska, takiego co mi się najbardziej spodobał, no ale jak nie to nie;)

 

a co do tego zarobku...jak pytam co może być a chciałby zarobić to mógłby mi polecac jakieś droższe niż 4zł;) w tym sensie mi chodziło...zaczynam żałować że nie wzięlam większego akwarium:P w sumie to już nie taka znów różnica:> no ale teraz to po ptakach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...