Skocz do zawartości

nowe rybki nowe akwa


ralph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam juz poruszałem ten temat ale teraz o rybkach a nie o sprzecie. Chciałem kupic 6 skalarów 2-3 glonki ewentalnie dokupie 2 piel. ramireza i kilka kardynałków do moich 2 piel. 3 kardynałkow 2 razborek 1 prystelki i 1 glonka myslałem tez o mieczykach gupikach molinezjach danio lub kiryskach ale oczywiscie nie wszystko na raz tylko chce wiedziec co sie nadaje a prystelka i razborki maja juz ok. 2-3 lata wiec ich nie chce uzupełnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownik

Witam.

Wybór poszczególnych gatunków zależy od Twoich preferencji, jednakże uważam, że lepiej jest hodować więcej osobników jednego gatunku niż małą liczbę wielu gatunków. Skalary to dobry pomysł. Mieczyków i molinezji raczej do takiego akwa nie polecam. Dokup może jakieś gatunki, które już posiadasz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale nie wiem ile razborki i prystelka mogą jeszcze życ bo bym je zostawił w starym (45l) w porodówce żeby sie skalarami nie przejmowały i czy małych by nie zjadały a nie chce dokupic im towarzystwa bo np. szybko zdechną a nie chce juz miec wiecej tych gatunków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

prystelka itp możesz trzymać w ogólnym akwa żyją sporo a co do kardynałków to będzie im trochę za ciepło do tych gatunków co zamierzasz kupić , te rybki trzyma się w stadzie minimum 6 szt

 

Co do ramirezy to możesz lub papuzia barwniak czerwonobrzuchy, lub barwniak szmaragdowy , tylko jeden gatunek z nich

 

określ się dokładnie jak ty to widzisz a wtedy będzie lepiej to skorygować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym do dużego kupił ze 6 skalarów 2-3 glonki i może 2-3 kiryski dorzucił z małego 2 pielegniczki i dokupił 2-4 dorzuciłbym też te 3 kardynałki (miałem 4) i dokupił 5-7 dużego glonka zostawiłbym na razie w małym akwa bo ma ok. 12 cm a mogłby mi zjeść małe glonki a razbory i prystelke zostawie w małym niech nie stresują sie skalarami bo nie chce im stada powiekszac i jeszcze cos ale nie wiem co czekam na propozycje ja bym chciał gupiki i tylko czy prystelka i razbory mi nie zjedzą ewentualnego narybku bo małe akwa ma być porodówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh kiedys dostalem propozycje- 100 neonkow, razbor czy innych stadnych rybek i do tego 2-3 skalary.. Powiem szczerze, ze efekt niesamowity :D

Ja bym polecial razboty.. klinowe sie ladnie prezentuja w stadzie.. Neonki rowniez niczego sobie, danio tak samo ;)

2-3 stada ryb i kilka pojedynczych - ja tak mam i mi sie podoba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupie do akwa prawie na pewno: 6 razbor+2 co już mam 2-4 pielegniczek ramireza lub innych upatrzyłem sobie trójpręgą+2 co juz mam 2glonki+1 co juz mam 6 skalarów 5 kardynałków+ 3 co juz mam i ewentualnie 2-3 kiryski tylko czy skalary nie będą rządzic? czy nie będą innych straszyc? czy mogą być ztymi co wymieniłem jeszcze sie i tak popytam zaufanego sprzedawcy w sklepie ale wasze zdanie tez jest dla mnie ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zwariuję mój tata mówi żeby lepiej nie przenosić tych ze starego akwarium do nowego bo mogą poprzenosić choroby bo mam 2 kardynałki i 1 razbore takie rozdęte jakby w ciąży były już chyba odkąd je kupiłem czy gdyby to był pasożyt to by zdechły czy co bo ja nie wiem pliiis pomórzcie szybko!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...