Skocz do zawartości

Wiecznie brudna woda


rafalk1070
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem wiąże się z brudną wodą w małym oczku wodnym około 750 litrów z lustrem wody około 70 cm. Jest ono założone w celach ozdobnych ,pływają w nim 3 około 12 cm karasie. Znajdują się w nim dwie roślinki w doniczkach. Mam pompkę fontannową Aquael 600l/h ,ale nie jest ona wączana przez cały czas ,tylko kilka godzin dziennie. Oczko jest z gotowej tworzywowej formy, usytułowane w miejscu średniozacienionym... Musze w nim wymieniac wodę co 2 tygodnie bo już po kilku dniach woda się robi brązowawa , o przejrzystości do 60cm , na dnie znajduje się jakiś osad, zwiesiny.

Czym jest spoiwodowane że woda się tak zanieczyszcza i jak temu zaradzać?

Myślałem nad zakupem filtra ( na allegro jest taki z oczyszczaniem mechanicznym i biologicznym za około 110 zł) ale nie jestem pewien czy to rozwiąze problem i druga sprawa ze taki filtr musi byc cały czas działac z uwagi na wymarcie bakterii...

Zrobiłem tez samodzielnie prowizoryczny filtr z 5 litrowego wiadra ( woda zasysana z dna przez pompkę fontannowa i kierowana wężem na ( po kolei , warstwę tkaniny ( jakas naciągnięta szmatką) , węgiel drzewny, gąbka ,) i w dnie wiadra jest zrobione kilka dziurek. Czy takie coś zda egzamin ? Węgiel drzewny taki do grila to nie to samo co węgiel aktywny ale tez powinnien absorbować pewne zwiazki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...