Skocz do zawartości

Jak rozróżnić płeć u ziemiojada


Kris1984L
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam wielki problem, mam pięć ziemiojadów brazylijskich wielkość około 12-16 cm, płeć powinna być już widoczna, ale ich zachowanie jest dla mnie dosyć dziwaczne, na pewno jest wśród nich samica ponieważ była już dwa razy ikra (oczywiście zjedzona w szybkim czasie :cry: ). Lecz kilka znich wygląda na samce ale młodych jeszcze nie było i nie widziałem takiego prawidłowego tarła czyli samiec samica, przeważnie wszystkie się w to mieszają i walczą ze sobą. Co mi na ten temat powiecie, z góry dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja u siebie w akwarium mam inne ziemiojady dokładnie mówiąc geophagus red head tapajos. Płeć odróżniam po płetwach brzusznych-samce mają je dłuższe i bardziej wybarwione. Głowa bardziej czerwonona. Ciało samca oczywiście jest bardziej masywne. Co do opieki nad ikrą - nie wszystkie gatunki ziemków opiekują się razem młodymi. Są gatunki gdzie np tylko samica pilnuje i wychowuje młode. Ale jakie to gatunki to przyznam się że nie pamiętam. Musisz poszukać w google.

Jak masz checi to załóż osobny temat i pokaż innym co tracą nie trzymając tych wspaniałych pielęgnic w swoim akwarium. Zapraszam tez do komentowania mojego akwarium i do podzielenia się doświadczeniami na temat ziemków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkich za zainteresowanie moją sprawą, rzucę kilka fotek sami ocenicie jak się prezentuje moje akwarium.

Tak po skrócie zbiornik 320 litr

temperatura 24-26

obsada 5x ziemiojad brazylijski 2x pielęgnica szmaragdowa 1 akara błękitna i glonki 4 sztuki :)

rośliny nurzaniec olbrzymi i jakaś kryptokoryna.

post-4687-13685163892119_thumb.jpg

post-4687-13685163892692_thumb.jpg

post-4687-13685163893243_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...