Skocz do zawartości

Biały osad czyżby glon ?


ziele878
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Moje akwarium stoi z wodą od ponad 3 tygodni, nie całego miesiąca. Od samego początku już z roślinami wszystkim tylko nie rybkami, rybki wpuściłem dopiero 2 dni temu, ale mniej więcej po tygodniu gdy jeszcze nie było tam rybek zaczął się biały osad głównie na gumowych częściach (przymocowaniach) od grzałki oraz termometru lecz na zdjęciach tego nie przedstawię bo nie dawno to wyczyściłem. Spotkałem się z takimi opiniami że jest to osad spowodowany wydzielaniem się wapniu z kamieni a mam ich dość dużo, ponieważ tak lubią moje rybki (Księżniczk z Burundi) lecz ja nie jestem w 100% pewien tej opini, więc zasięgam po pomoc do Was. Myślę że to nie glon, ale czyżby ?

A jeśli to wapień to co z tym zrobić, czy szkodzi to rybka w większym stadium ...

Proszę o pomoc i załączam foty (jedno ze zdjęć przedstawia kokos z białym osadem który się zrobił na jedzeniu (granulacie)).

post-1879-13685163737626_thumb.jpg

post-1879-13685163735313_thumb.jpg

post-1879-13685163738686_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamienie to raczej mogą zatwardzić wodę... ale żeby robiły takie coś, nie sądzę. Dziwne że widziałeś co się dzieje a wpuściłeś rybki, na Twoim miejcu wymieniałbym wodę a kamienie wygotowabym, jak przeniesie ci się na rośliny będziesz miał z tym więcej robty.

 

 

ps. co ten piasek taki jakiś dziwny???może to z niego????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek z drobnymi kamieniami w zoologicznym kupiłem i wymieszałem, kamienie zostały wygotowane wcześniej a jak wodę wymieniłem to i tak się to robi. Wydaje mi się że to nie jest szkodliwe ale nie wiem skąd to się bierze i jak się tego pozbyć no i jest to wkurzające. Po za tym rybki dobrze się czują

 

Edit

 

Nikt więcej, nic więcej mi nie pomoże? :(

 

 

Andrerw: edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli to glon, nie jestem znawcą glonów, to preparaty z garbnikami pomagają na wszelkie rodzaje glonów.

 

Rozumiem, że musisz być wkurzony, ja jak zagladalem swoje akwa w grudniu 2010 to tez dotknely mnie rozne plagi pomimo starannych przygotowań - jeśli nie jest za późno to proponuję być cierpliwym.

 

Nie trać ducha ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...