Jump to content

Napowietrzacz


marcos
 Share

Recommended Posts

zamontowałem napowietrzacz z kamieniem napowietrzajacym i mam problem tego typu że jak wyłącze go z prądu to cofa mi sie woda z akwarium do napowietrzacza i oczywiście zalewa nieszkanie. Co zrobić by tego uniknąc czy inny kamień napowietrzający kupić czy coś innego mozna zrobić. Napowietrzacz stoi pod akwarium w szafce bo wyżej go nie moge postawić. Prosze o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

hallo

Najprościej i zarazem najskuteczniej będzie dać napowietrzacz ponad lustro wody, wtedy woda nie będzie miała jak dążyć do wyrównania poziomów bo jak wszyscy wiemy do góry tylko w określonych warunkach woda płynie :)

 

Jeśli się nie da bo czasem nie ma możliwości polecam zastosować zawór przeciwzwrotny, w jedna stronę ciśnienie powietrza będzie go otwierać i powietrze będzie leciało, jak odłączysz napowietrzanie sprężyna zamknie drogę wodzie. Wpina się go gdzieś na początku tuż za napowietrzaczem

 

Dołączona grafika

 

A najlepiej będzie jak wyłączysz napowietrzanie i skierujesz wylot wody z filtra w stronę powierzchni wody, gdyż ruch tafli wody tak naprawdę natlenia wodę a nie wędrujące prze wodę pęcherzyki powietrza. Chyba że masz poważne podstawy żeby obawiać się przyduchy i dlatego stosujesz dodatkowe napowietrzanie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...