Jump to content

Napowietrzacz

marcos
 Share

Recommended Posts

zamontowałem napowietrzacz z kamieniem napowietrzajacym i mam problem tego typu że jak wyłącze go z prądu to cofa mi sie woda z akwarium do napowietrzacza i oczywiście zalewa nieszkanie. Co zrobić by tego uniknąc czy inny kamień napowietrzający kupić czy coś innego mozna zrobić. Napowietrzacz stoi pod akwarium w szafce bo wyżej go nie moge postawić. Prosze o pomoc.

hallo

Najprościej i zarazem najskuteczniej będzie dać napowietrzacz ponad lustro wody, wtedy woda nie będzie miała jak dążyć do wyrównania poziomów bo jak wszyscy wiemy do góry tylko w określonych warunkach woda płynie :)

Jeśli się nie da bo czasem nie ma możliwości polecam zastosować zawór przeciwzwrotny, w jedna stronę ciśnienie powietrza będzie go otwierać i powietrze będzie leciało, jak odłączysz napowietrzanie sprężyna zamknie drogę wodzie. Wpina się go gdzieś na początku tuż za napowietrzaczem

Dołączona grafika

A najlepiej będzie jak wyłączysz napowietrzanie i skierujesz wylot wody z filtra w stronę powierzchni wody, gdyż ruch tafli wody tak naprawdę natlenia wodę a nie wędrujące prze wodę pęcherzyki powietrza. Chyba że masz poważne podstawy żeby obawiać się przyduchy i dlatego stosujesz dodatkowe napowietrzanie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika