Skocz do zawartości

statecznik


Rekomendowane odpowiedzi

A w którym miejscu napisałeś że mowa o T8 jest?

Świetlówka 39W jest T5 bynajmniej z tych które ja znam, T8 standardowe występują w mocach 18 W, 30 W, 36 W, 58 W, OSRAM ma dodatkowo w ofercie 23 W i 38 W. Nawet w tych power glo nie przypominam sobie świetlówki 26 mm grubości o mocy 39 W.

Zasieję pewne wątpliwości, świetlówki T5 powinny być uruchamiane na statecznikach elektronicznych gdyż na nich jesteśmy w stanie uzyskać prawidłowe parametry pracy oraz wydłużyć żywotność takiej świetlówki. Nie zmienia to postaci rzeczy że jak taką świetlówkę podłączysz pod statecznik magnetyczny z zapłonnikiem to ona będzie świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że mogę użyć te stateczniki do świetlówki t5 54W.

Osobiście nie polecam takiego rozwiązania, jest ono na pierwszy rzut oka tańsze ale nie koniecznie tańszym wyjść musi. Co 2 tygodnie wymieniałem w deklu świetlówki 39W T5 bo mi się przepalały i nie wiedziałem dlaczego, po otwarciu rynienki okazało się że tam są magnetyczne stateczniki i to najprawdopodobniej one były przyczyną szybkiego wykańczania się świetlówek. Zmiana na elektroniczne stateczniki 2x39W rozwiązała problem. Ale 2 razy zapłaciłem za te wiedzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...