Skocz do zawartości

akwarium z księżniczkami


SkazanyNaBluesa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Posiadam akwarium 100l w którym znajdują się razbory klinowe, gurami mozaikowe, prętniki, kiryski , zbrojniki niebieskie i brzanki titeya. Ogólnie to jest trochę zaniedbane, zarośnięte i zamiast doprowadzać je do porządku to wolę przekwalifikować je na jednogatunkowe, np. z księżniczkami z burundii, albo z jakimiś naskalnikami. Zastanawiam się czy to przedsięwzięcie ma w ogóle jakieś szanse w moim zbiorniku. Musiałbym wylać całą wodę , oddać ryby, wyrzucić rośliny albo chociaż część, wymienić podłoże na jakiś piasek( na razie jest czarny żwir). Jak najlepiej urządzić takie akwarium z rybami z Tanganika? Jak z roślinami? I co powinienem wiedzieć o upodobaniach tych ryb? Najlepiej proszę o jakieś sensowne wytłumaczenie mi jak mam się za to wszystko zabrać aby było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 100 litrowe jest niestety nieco za małe na księżniczki. Te ryby mają to do siebie, że tworzą wielopokoleniowe rodziny, a mnożą się jak króliki w efekcie czego po paru miesiącach ma się akwarium pełne ryb różnego rozmiaru, które zaczynają się wybijać z racji braku miejsca. A sklepy zbyt chętnie nie przyjmują tych ryb. Dlatego długoterminowo księżniczki wymagają dużych akwariów.

 

W Twoim akwarium możesz pokusić się o trzymanie parki mniejszych naskalników (transcriptusów lub dickfeldi). Możesz też pomyśleć o muszlowcach :)

 

Oczywiście żeby wystartować z rybami z jeziora Tanganika, akwarium musisz założyć całkowicie od nowa. Za wystrój wystarczy piach i kamienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 100l starczy kup 5 księżniczek i się ładnie rozmnożą wiadomo że zawsze prędzej czy później będzie ich za dużo bo rozmnażać się będzie każda ryba ale wtedy to się gdzieś je odda chociaż by do sklepu.

 

Księżniczki lubią dużo szczelin, kamienie, piasek możesz pomieszać z takimi drobnym żwirkiem fajny efekt będzie, proponuje też jako ozdobę łupinę od kokosa, a roślinki wydaje mi się najlepsze będą taki które gęsto się rozrastają też pewnie tam będą siedzieć.

Dodam że te rybki lubią wysokie pH.

 

Sam mam księżniczki od nie dawna super się prezentują zakochałem się hehe :D

 

 

Tu masz link wszystko jest napisane - http://www.superakwarium.pl/ksiezniczka-z-burundi-lirniczka-id557.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...