Skocz do zawartości

jak ustawic wklady we fluvalu 205


msx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie

czy takie ustawienie wkladów w fluval205 jest dobre czy może jakoś inaczej ustawić

patrząc od dołu

1 koszyczek porowata ceramika 200g

2 koszyczek porowata ceramika 200g(takie woreczki były po 200g w orginale 2xBiomax)

3 koszyczek gładka ceramika 300g(te dokupiłem ) i na to położyłem jeszcze włóknine

4 duży boczny wkład gąbkowy

Został mi jeszcze jeden taki malutki fioletowy koszyczek w którym były 2 woreczki węgla przedzielone (kolega kazał mi go wyciągnąć i cały wkład zasypać ceramiką gładką

nie wiem czy to dobrze )

dlatego napiszcie mi czy tak jest ok czy może zamienić kolejność a może wymienić któryś z tych wkładów lub dołożyć ten fioletowy koszyczek i wypełnic go watą?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być . W ten mały kosz możesz dać gąbkę ( z dowolnego filtra wewnętrznego - najtańsze) , zamiast waty która szybciej zapycha się ( a co za tym idzie , szybciej trzeba filtr czyścić , nawet o 1,5 miesiąca częściej ) A co do kolejności to ten mały fioletowy wypełniony gąbką lub watą włóż na górę , na dole zapcha się szybciej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być . W ten mały kosz możesz dać gąbkę ( z dowolnego filtra wewnętrznego - najtańsze) , zamiast waty która szybciej zapycha się ( a co za tym idzie , szybciej trzeba filtr czyścić , nawet o 1,5 miesiąca częściej ) A co do kolejności to ten mały fioletowy wypełniony gąbką lub watą włóż na górę , na dole zapcha się szybciej .

dzięki tez tak myślałem jutro kupię orginalne wkłady do fluvala i włożę do tego koszyczka

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...