Skocz do zawartości

Małe gupiki


MiLena
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej właśnie zauważyłam że w akwarium pływają małe gupiki.Widziałam 3 ale wyłowiłam tylko 2 i włożyłam do osobnego słoika.Niestety tego jednego nie udalo mi sie wyłowić.Mam pytanie: Czym mogę je karmić i kiedy będą w miare dorosłe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mozesz je karmic tylko ze dawaj go bardzo mało, najlepiej suchy pokarm(płatki) ale przed wsyopaniem zetrzyj je w palcach. A kiedy będą dorosle i wpuscisz je do akwarium sama zdecydujesz najlepiej wtedy kiedy nie zmieszczą sie do pyszka ktorejś z ryb;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Woreczek żółciowy wystarczy im na kilka/kilkanaście godzin. Gupiki są rybkami, które od samego początku mogą jeść wszystko co im się do pyszczka zmieści. Można podawać pokarm w płatkach, ale rozdrobnienie w palcach nie wystarczy. Trzeba go rozkruszyć na pył. Gupiki dość szybko dorastają, ale lepiej, by nie były zbyt długo w słoiku. Słoik niewiele się różni od kuli.

 

Możesz poszukać rybek w żwirku, pod kamieniami/ozdobami i w roślinkach. Z własnego doświadczenia wiem, że zawsze udaje się wyłowić jakieś dodatkowe rybki.

 

Jeżeli w przyszłości masz zamiar poważnie rozmnażać te rybki, radzę zaopatrzyć się w dodatkowy zbiornik. Akwarium kilka litró to koszt kilku/kilkunastu złotych, a na pierwsze tygodnie życia wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...