Skocz do zawartości

glony


sylwia160585
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium 112l oświetlenie 20 w 2x światło świecę 10 godzin i na roślinkach pojawił się zielony nalot jest tego coraz więcej,a także na kamieniach tylko ze z przody akwarium z tyłu kamienie są ok.Czy to może być spowodowane np.oświetleniem dziennym jak mocno słonce pada do pokoju??

 

 

Pisownia .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak swiatlo dzienne zdecydowanie , bo jak sama piszesz nie ma tego z tylu, uwazaj jeszcze na przekarmianie rybek i dlugosc i moc swiatla (tzn ile godzin dziennie swiecisz)

nawozisz jakosc akwarium? jakies makro lub zelazo? jak tak to tez moze podawaj mniej.

co z CO2? jak nie podajesz z formie gazowej to moze plynnej, easycarbo jest bardzo dobre.

jak masz mozliwosc podaj jakies parametry wody.

 

sprubuj moze zaciemnic akwe na jeden dzien zobaczysz jaki bedzie tego efekt.

 

 

p.s

 

moder. nie mam win PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło włączaj na 12-13h na dobę

Brednie. Światło świecimy góra 10 godzin. 13 na dobę to jest stanowczo za długo i tylko sprzyjamy glonom a w szczególności zielenicom, które bez światła giną. Ja świecę 8 godzin na dobę. Roślinki rosną, glony są sporadyczne i praktycznie występują w każdym akwarium. Zielony nalot to początek, później będą zielenice punktowe a na końcu inwazja zielenic pędzelkowatych, czyli ostatnia forma trudna do wytępienia. Podaj wyniki testów na PO4 i NO3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuratnie to ja czytać nie muszę. Zanim napiszesz jakieś porady to najpierw sam się dokształć gdyż brednie doradzasz i tylko zaszkodzić możesz a nie pomóc. Dziewczyna chce się pozbyć zielenic w początkującym stadium, których wzrost zależy przede wszystkim od światła a ty zalecasz świecenie przez 13 godzin. Ty widzisz, co doradzasz? Gdybym prosił o poradę i zastosował twoje 13 godzin to po dwóch tygodniach modliłbym się abyś za taką pomoc został zesłany na Sybir :D

 

 

 

Ile czasu na dobę powinniśmy naświetlać akwarium?

 

W warunkach naturalnych rośliny akwariowe intensywnie naświetlane są około 10 godzin na dobę. Nasze rośliny również powinniśmy naświetlać przez podobny czas. W żadnym wypadku nie możemy naświetlać roślin przez całą dobę. W nocy rośliny oddychają bardzo intensywnie, a ciągłe lub zbyt długie naświetlanie mogłoby ten proces zakłócić. Pamiętajmy, że akwarystyka to sztuka stworzenia warunków maksymalnie (na ile to możliwe) przypominających warunki naturalne.

4.1. Wszelkie konflikty zaistniałe pomiędzy użytkownikami forum należy rozwiązywać wyłącznie przez kontakt PW. Forum, nie jest miejscem do awantur.

 

 

ostrzeżenie .ecikgfc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...