Skocz do zawartości

za mętna woda


msx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam 100l akwa

narazie filtr kaskadowy marina 20us(za słaby do tego akwa mi powiedziano na forum) dlatego wspomagam go filtrem wewnętrznym fluval U2 (jutro kupuje filter kubełkowy fluval 205 może on coś pomoże, pisałem o tym w innym dziale)

grzałka tetratec 150w ustawiona na 26-27stopni

akwarium zalane tydzień temu, 2 dni temu dolałem sera bio nitrivec do zbicia amoniaku bo był

4 teraz jest 0.25

ph 7,5

akwarium jest bez prawdziwych roślin włozone jest dwa kamyki , kokos i dwie sztuczne roślinki,prawdziwy żwirek wszystko było wypłukane , wygotowane w soli i dopiero włozone

 

woda jaka była na początku mętna to jest prawie taka sama, może troszke się poprawiła już zamowiłem preparat SERA aquariaclear żeby ta wodę poprawić ale czy to coś da

może za krotko czekam, jestem niecierpliwy ale chce wrzucić rybki za tydzień

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dojrzałe akawwarium.

 

Bez roślin daje ci 4-5 tygodnia na wyklarowanie się wody,

Z roślinami które korzystnie wpływają na rozwój akwarium w 1 fazie jego istnienie dojrzeje po około 3 tyg i powinna sie wyklarować lecz pewności nie daje.

 

A przede wszystkim bakterie w filtrze muszą być i musi być ich odpowiednia ilość.

 

Nie lej nic do tej wody bo jak na mój gust to nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dojrzałe akawwarium.

 

A przede wszystkim bakterie w filtrze muszą być i musi być ich odpowiednia ilość.

 

do filtra wlewałem bakterie które otrzymałem w zestawie

to co nie ma sensu zmiana filtra ?

Żadnej wymiany filtra, chociaż jak włożysz ten kubełkowy i odłączysz ten co teraz masz to znowu bedziesz miał mleko.

 

 

Słuchaj. Miałem znajomych co też mieli akwarium. Bardzo rzadko u nich bywałem ale kiedyś zadzwonili czy nie chce zabrać od nich akwarium bo on już nie chcą, Mówie no dobra przyjade. Wszystko mi uszykowali więc zabrałem szkło i karton w którym wszystko było.

 

Otwieram w domu... Patrzę.... A tam 6 filtrów!

 

Każdy innego rodzaju. Dzwonie do nich i mówie czemu mieliscie zaz 6 filtrow z czego wszystkie jak nowe.

No bo zawsze miliśmy takie mleko w akwarium i zawsze było brudno i ani jeden dobrze nie wyczyścił.

 

 

Także jak widzisz... Ich wiedza była taka sama jak jest teraz twoja. Chodzi o pożyteczne bakterie które osiedlają sie na gąbce filtra, żwirku, szybach ale najwięcej jest w filtrze i muszą tam być by akwarium rozwijało się prawidłowo.

 

Jeżeli chcesz mieć akwarium to musisz czytać czytać czytać!

Bo inaczej to kiepsko to widze.

 

Szukaj w google: JAK ZAŁOŻYĆ AKWARIUM, i tym podobne wyrażenia.

 

Myśle że ci wyjaśniłem jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dojrzałe akawwarium.

 

A przede wszystkim bakterie w filtrze muszą być i musi być ich odpowiednia ilość.

 

do filtra wlewałem bakterie które otrzymałem w zestawie

to co nie ma sensu zmiana filtra ?

Żadnej wymiany filtra, chociaż jak włożysz ten kubełkowy i odłączysz ten co teraz masz to znowu bedziesz miał mleko.

 

 

Słuchaj. Miałem znajomych co też mieli akwarium. Bardzo rzadko u nich bywałem ale kiedyś zadzwonili czy nie chce zabrać od nich akwarium bo on już nie chcą, Mówie no dobra przyjade. Wszystko mi uszykowali więc zabrałem szkło i karton w którym wszystko było.

 

Otwieram w domu... Patrzę.... A tam 6 filtrów!

 

Każdy innego rodzaju. Dzwonie do nich i mówie czemu mieliscie zaz 6 filtrow z czego wszystkie jak nowe.

No bo zawsze miliśmy takie mleko w akwarium i zawsze było brudno i ani jeden dobrze nie wyczyścił.

 

 

Także jak widzisz... Ich wiedza była taka sama jak jest teraz twoja. Chodzi o pożyteczne bakterie które osiedlają sie na gąbce filtra, żwirku, szybach ale najwięcej jest w filtrze i muszą tam być by akwarium rozwijało się prawidłowo.

 

Jeżeli chcesz mieć akwarium to musisz czytać czytać czytać!

Bo inaczej to kiepsko to widze.

 

Szukaj w google: JAK ZAŁOŻYĆ AKWARIUM, i tym podobne wyrażenia.

 

Myśle że ci wyjaśniłem jak to wygląda.

cholercia a ja już kupiłem tego http://cgi.ebay.co.uk/AQUARIUM-FISH-TAN ... 25625e8cad

chyba się pośpieszyłem no ale nie zginie podejrzewam że będzie lepszy od tego co mam teraz dokładnie tego

http://cgi.ebay.co.uk/MARINA-SLIM-S20-A ... 4aa9ef11f2

 

ok to jak już kupiłem to jak go mam podmienić trzeba coś mu wlewać też do środka? żeby już było wszystko OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że kupiłeś kubełek. Tylko że jak go podłączyć on będzie świeży i nic nie będzie miał tych bakterii co spowoduje mętną wode i będzie dłużej dojrzewać.

 

po prostu podłącz filtr nic nie wlewaj,

 

Grzałka na 24-26 stopni

oświetlenie 1tydzień 4godz kolejne tygondnie +1godz aż dojdziesz do 10godz

Filtr ma chodzić 24 godziny na dobe

nic nie wlewać do wody

Zasadzić rośliny szybko rosnące,łatwe w uprawie. te sztuczne wywalić

 

odczekać aż akwarium będzie miało 3 tygodnie i jak już ci się spieszy to polecał bym ci wpuścić tylko gupiki bo są to odporbne ryby i nic im sie nie powinno stac a jak wpuścisz coś innego które np nie toleruje zbytnio takiej niedojrzałej wody to po prostu nabawisz się na dzień dobry choroby,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że kupiłeś kubełek. Tylko że jak go podłączyć on będzie świeży i nic nie będzie miał tych bakterii co spowoduje mętną wode i będzie dłużej dojrzewać.

 

po prostu podłącz filtr nic nie wlewaj,

 

Grzałka na 24-26 stopni

oświetlenie 1tydzień 4godz kolejne tygondnie +1godz aż dojdziesz do 10godz

Filtr ma chodzić 24 godziny na dobe

nic nie wlewać do wody

Zasadzić rośliny szybko rosnące,łatwe w uprawie. te sztuczne wywalić

 

odczekać aż akwarium będzie miało 3 tygodnie i jak już ci się spieszy to polecał bym ci wpuścić tylko gupiki bo są to odporbne ryby i nic im sie nie powinno stac a jak wpuścisz coś innego które np nie toleruje zbytnio takiej niedojrzałej wody to po prostu nabawisz się na dzień dobry choroby,

czyli cale akwarium od nowa swieża woda itd. to się dzieci nie doczekają na te rybki

tylko jakie te rośliny nie wymagające i łatwe w uprawie

problem jest taki że mieszkam w anglii i nie znam nazw takich roślin niewymagających

pójde do sklepu i wcisną mi byle co i po fakcie, będe sie męczył pozniej

może mi przybliżysz jakie tu roślinki kupić i co do nich jaki nawóz bo pewnie potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli cale akwarium od nowa swieża woda itd. to się dzieci nie doczekają na te rybki

nie nie po prostu podłącz filtr ten nowy. tamten jeszcze niech chodzi też z jakieś 2 tygodnie. Czyli naraz będziesz miał podłączone dwa filtry! Później odłącz ten mały. Jak odłączysz tamten i będziesz widział że woda jest już w miare przejrzysta to wpuść te gupiki. Woda jeszcze będzie się klarować trochę czasu.

 

A roślinek poszukaj w internecie. Obok polskich nazw często są podawane łacińskie więc nie powinieneś mieć problemu z ich kupnem. jest ich trochę lecz muisz wybać sobie te które ci się podobają no i muszą też być łatwe w uprawie oraz ciemno lubne bo pewnie masz standardowe oswietlenie,

 

Nawozów jest też cała gama. Najlepiej by ci było kupić w sklepie takie podstawowe. Po prostu musisz pytać, i czytać bo jezeli chcesz mieć akwarium dobrze zrobione to potrzeba trochę wiedzy by nie popełniać błedów. Ale bazując na mnie jak zakładałem to popełniłem ich całą masę. Ale później trafilem na to forum i przerzuciłem je do góry nogami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli cale akwarium od nowa swieża woda itd. to się dzieci nie doczekają na te rybki

nie nie po prostu podłącz filtr ten nowy. tamten jeszcze niech chodzi też z jakieś 2 tygodnie. Czyli naraz będziesz miał podłączone dwa filtry! Później odłącz ten mały. Jak odłączysz tamten i będziesz widział że woda jest już w miare przejrzysta to wpuść te gupiki. Woda jeszcze będzie się klarować trochę czasu.

 

a przez ten czas mam podmieniać wodę ? jak często 1 raz na tydzień czy ze 2 razy w tygodniu

bo w tej chwili amoniak wzrosl do 4 a juz bylo 0.5 :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...