Jump to content

Problemy w akwarium 112l


KiniaSo
 Share

Recommended Posts

Miesiąc temu kupiłam żwirek do mojego akwarium oraz kilka roślinek. Opłukałam go dokładnie i wrzuciłam do akwarium. Po odstaniu się wody zauważyłam, że na górze wody robi się brązowy osad. Po tygodniu kiedy rośliny były już w wodzie pojawiły się na nich takie jakby małe brązowe glony. Rośliny zgniły, a nawet spleśniały. Stwierdziłam, że były zbyt delikatne do mojego akwarium więc kupiłam inną, bardziej odporną roślinę. Znów po kilku dniach pojawił się na niej osad. W między czasie kupiłam rybki. Parę gupików mi zdechło. Dziwne wydało mi się również to, że ich kupy pleśnieją. Na ściankach pojawiły się glony, ale inne niż zwykle, bo brązowe. Ni8e wiem czy to problem z wodą czy ze żwirkiem. Zastanawiam się nad kupnem innego żwiru bo podejrzewam, że ten jest zły. Pomóżcie.

Link to comment
Share on other sites

Dobrze. Żwirek to kamienie czy takie kuleczki wyglądające jak sprasowana ziemia? Jasno czy ciemnobrązowe?

 

Zadzwoń do wodociągów i zapytaj o twardość i ph dla swojej okolicy. Temperaturę jak możesz to zmniejsz do 25 st. Czy dodawałaś do wody jakieś preparaty? Czy robisz/robiłaś podmiany wody jeśli tak to ile, kiedy i w jakich ilościach? Odmulałaś przy tym? Ile karmiłaś, czym i w jakich ilościach? Napowietrzasz? Możesz dać zdjęcie zbiornika? Masz w akwarium jakieś ozdoby? Korzeń, kokos, kamienie, inne?

 

Te glony to mogą być okrzemki, zwykle same znikają po jakimś czasie jak akwarium się stabilizuje.

Link to comment
Share on other sites

Żwirek to kamienie są one białe, czarne i pomarańczowe. Do wody nie dodawałam żadnych preparatów. Wodę raz na tydzień wymieniam, tak do połowy i odmulam. Karmię ryby codziennie daphnią suszoną. Mam w akwarium korzeń ale dałam go po tym jak rośliny zaczęły gnić. Zdjęcie jak będę mogła to dam.

Link to comment
Share on other sites

http://s1553.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1344871&t=634376096545911054&id=530904724&vid=530904724

http://s1539.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?k=1348145&t=634376097874077002&id=530907194&vid=530907194

Karmy sypię tak 4 szczypty. Ryby to tak:

-2 molinezje

-1 złotą rybkę

-2 małe skalarki

-2 mieczyki

 

edit

 

Planuję zmianę tego żwirku na piasek kwarcowy 1-3mm co o tym sądzicie?

Link to comment
Share on other sites

Nie widzę obrazków.

 

Ryby, które masz nie bardzo do siebie pasują. "Złote rybki" to zwierzęta preferujące raczej chłodniejszą wodę zaś molinezje, skalary i mieczyki wolą wodę cieplejszą.

 

Piasek kwarcowy 1-3 mm jest ok.

 

Co do tej karmy to w jakim czasie ryby to wszystko zjadają?

Link to comment
Share on other sites

O dzięki Brain, widzę, że nick nie wzięty z powietrza :)

 

Co do akwarium to nie wygląda najlepiej, trzeba z nim trochę popracować. Napowietrzanie możesz wyłączyć, przy tak małej obsadzie nie jest konieczne za to wylot filtra skieruj w kierunku tafli wody. Rośliny nie przepadają za napowietrzaniem. Podłoże jest ok, nie trzeba go wymieniać na piasek. Rośliny wyjmij z koszyczków, oczyść korzenie z waty pod bieżącą wodą, przytnij korzonki do ok 3 cm i posadź roślinę do żwiru. Filtr czyść wyłącznie w wodzie spuszczonej z akwarium średnio co 2 tygodnie chyba, ze jego wydajność drastycznie spada wcześniej. Podmiany możesz robić mniejsze, ok 20-30% na raz. Robienie większych podmian w przypadku Twojego akwarium wg mnie nie jest wskazane.

 

Z roślin polecam: mikrozorium, żabienice bez czerwonych podbarwień (echinodorus), nurzańce (vallisneria), zielone odmiany zwartek (cryptocoryne), strzałki (sagittaria), anubiasy, bolbitisy, rogatek (widzę, ze już masz, to dobrze), najas. Są to rośliny cienioznośne, które rosną ok w takich akwariach jak Twoje.

 

Z okrzemkami niestety musisz przeczekać aż same przejdą kiedy akwarium się ustabilizuje albo zaopatrzyć się z parkę młodziutkich zbrojników niebieskich, które sobie nieźle dają radę z okrzemkami.

Link to comment
Share on other sites

hallo

Kliknij na ikonce obrazka prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję pokaz obrazek w nowym oknie

W firefoxie 3.6.16 nie mam ikonek, tylko napis image bez hyperlinka, jedyne co można zrobić to dać cytowanie i stamtąd skopiować linki do zdjęć i wkleić je w pasek adresu.

 

EDIT

W FF4.0 można jeszcze klik prawym, "Kopiuj adres obrazka" i obejrzeć w nowej zakładce ale to już mniejsza z tym.

Nom, w większości przypadków i tak używam tekstowej przeglądarki, jak są zdjęcia do obowiązkowego obejrzenia wtedy się przełączam na FF czy Avanta.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...