Skocz do zawartości

Ważne . Skalary , ikra


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze skalarami ,bo samiec zjada zawsze ikre samicy. Ponadto nie zauważyłem u samca brodawki. Daje filmik zrobiony 30 min temu , widać na nim jak samiec zjada ikre. Akwa 112l . Problemem nie jest to że samiec boi się o ikre bo kiedyś miałem same neony i kirysy a on dalej jadł ikre . Dziś mam dodatkowo 2 meeki i zbrojnika.

 

 

http://voltar123.wrzuta.pl/film/0OMjXFMq3aV/20110403055

 

Pomyliłem działy , proszę o przeniesienie

 

Atreyu: Nie ma sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samiec skubie ikre (zjada ją) zaraz po tym jak samica ja złoży.

 

 

to może po prostu wyłów je to innego aqua i gdy samica złoży ikre a samiec je zapłodni wyjmij zaraz samca ( chyba ze samica tez ci zje ikre) a potem poczytaj czym karmić młode..

 

Jak ma samiec zapłodnić ikrę skoro ją zjada?????

 

Wiem czym karmić młode.

 

Jutro dam wam zdjęcia tego samca. Wnioskuję że to samiec bo:

 

1. Pływa cały czas koło samicy

2. Nie składał ikry

3. Ma takie wcięcie na czole

 

Oczywiście istnieje szansa, że się mylę.

 

 

 

 

Samica składa ikrę już z 5 raz w ciągu 2 miechów i zawsze jest to samo.

 

A może samiec jest jeszcze nie dojrzały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe.

Prawdopodobnie to nie dojrzałość pary.

Daj im może jeszcze czas.

Jednak na twoim miejscu postarałbym się o większy zbiornik dla tej pary, bo jest są to duże sztuki i może zjadają ikrę, bo cały czas tam jakaś rybka przepływa i się o nią boją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak na twoim miejscu postarałbym się o większy zbiornik dla tej pary, bo jest są to duże sztuki i może zjadają ikrę, bo cały czas tam jakaś rybka przepływa i się o nią boją.

Na razie nie mam funduszy na większy baniak ... jednak zdaję sobie sprawę , że to są już duże ryby i potrzeba im więcej miejsca.

 

 

post-8407-13685163326103_thumb.jpg

 

 

 

 

 

post-8407-13685163326505_thumb.jpg

 

 

 

To są zdjęcia samca ( niby samca :D ) jak będą potrzebne lepsze to zrobię później.

 

Szyba jest brudna,bo miałem ja wczoraj umyć,ale samica zaczęła składać ikrę więc nie chciałem jej straszyć.

 

Michał84:Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli wiesz, że to akwarium jest nich za małe to po co kupować rybki do za małego zbiornika?

Potem pojawiają się problemy właśnie takiego typy jak twój.

Proponuje zapewnić skalarom odpowiednie warunki do życia a problemów nie będziesz miał.

 

Powiedz czy chciałbyś się przeprowadzić do mieszkania z rodziną 3 pokojowego, w którym jest rodzina z np dwójką dzieci i na dodatek nie znając lokatorów?

Na pewno większość uzna to za idiotyczny przykład, ale staram Ci się teraz wytłumaczyć co przeżywają te rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to świetnie rozumiem , ale ja dostałem te ryby od kolegi który miał 4 skalary w 112l , pózniej poszukał na necie i dowiedział się że ma za małe akwa , szukał po zoologach żeby oddać , próbował sprzedać , nic się z nimi nie udało mu zrobić więc wolałem wziąść do siebie parke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to bywa jak się źle dobiera obsadę.

Radzę ci oddać te skalary komuś do większego akwa to jest stanowczo za małe!!!

Dlaczego zjada ikrę? to proste :

1.Zbyt mały zbiornik ( co powoduje że samiec nie czuje się bezpiecznie i zjada ikrę)

2.Mało roślin na których skalar złoży i będzie potem mógł przenosić młode

 

Nie męcz tych ryb po prostu je oddaj....

 

Ps.Poczytaj o rozmnażaniu skalarów i zobaczysz jakie warunki musisz mieć aby skalary wyhodowały potomstwo. Każda para skalarów po złożeniu ikry gdy poczuje że jest jakieś zagrożenie lub się czymś wystraszy zjada ikrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile razy mam pisać to samo żeby każdy zrozumiał że nie mam gdzie ich oddać .Po drugie u kumpla w tym takim samym baniaku rozmnożyły się wiec nie jest to wina małego zbiornika .Proszę zamknąć temat bo nie będę każdemu z osobna pisał że nie mam co zrobić ze skalarami .

 

Ja stawiam na niedojrzałość pary.

 

Proszę o zamknięcie.

 

Michał84:Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć. Mam problem z ikrą skalarów.Moja parka już trzeci raz składa ikrę i trzeci raz mi spleśniała. Mam akwarium 60 litrów a w nim 2 litrowe akw.ustawione na kostce granitowej a w nim kamień napowietrzający .Oczywiście woda w małym akwarium pochodzi z akwarium ogólnego . Samica złożyła ikrę na wąskim liściu roślinki a po wszystkich obrzędach związanych z zapłodnieniem przyniosłem ten liść do małego akwarium,dodając wcześniej parę kropel HEALTHOSAN tropical,ponieważ tak mi polecili. W czym tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...