Skocz do zawartości

Wysokie PO4 Na starcie :(


jakubk18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! od jakis 3 miesiecy mam akwa, i prawie od samego poczatku mialem problem z jakimis glonami (brazowy nalot - byc moze okrzemki) dodawajac kolejne roslinki zdecydowalem sie na Crypto aby wspomoc ich wzrost (ukorzenienie sie) i od razu z brazowego nalotu zrobilo sie zielono) jako ze poczytalem sobie troche o NO3 i PO4 swierdzilem ze to moze przez te tabletki, akurat musialem przeniesc akwa wiec zrobilem wieksza podmianke wody i zaopatrzylem sie w testy na NO3 i PO4 (JBL).

Po wszytskim zielony nalat poki co sie nie pojawia (od 5 dni) ale zauwazam iz znowu na lisciach pojawia sie brazowy nalot) zrobilem testy PO4 - 1,5 (tak w przyblizeniu) zbadalem takze od razu wode z kranu i tu moje zdziwienie bo az 0,6... NO3 bylo ok, zawsze robie podmiane w niedziele (gdy przestawialem akwarium podmiane zrobilem wyjatkowo po 11 dniach i Test NO3 przed podmiana pokazal <10 takze przy regularnych podmianach z tym powinno byc wszystko ok) Czy tak wysokie stezenie PO4 jest powodem pojawiania sie nalotu na roslinkach? z czasem pewnie znow bedzie na podlozu i gdzie niegdzie na szybie) jak tego pozbyc, bo zakladam iz podmiany wody duzo nie pomoga.

Z roslin mam:

Bacopa Crenata

Hygrophila thailand

Echindorys tricolor

Lysimachia

i ostatnio dodalem malego Henka

Oswietlenie: Flora glo + swietlowka ktora byla w obudowie (wromak) czyli 2x18W (dziala 10-12 godzin dziennie)

Akwarium: 102l

Podaje CO2 z bimbrowni

Filtr Ex700 - dolozylem tam wklad Clearmax - ale tylko jedna saszetka (od okolo miesiaaac, ) chyba przy czyszczeniu filtra wyjme gi i wszadze 2.

Prosze o pomoc - podpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...