Jump to content

Fluval 205--->305


Recommended Posts

Witam Wszystkich.

 

Znalazlem filtr kubelkowy fluval305 w bobrej cenie i zastanawiam sie czy warto kupic. Obecnie posiadam filtr Fluval 205. Zbiornik ma 200 L. Obsada 11 brzanek sumatrzanskich 1 zbrojnik niebieski, 1 grubowarg i 5 otoskow.

 

Co myslicie. Zmieniac czy zostac czy zostac przy obecnym 205?

Link to comment
Share on other sites

Hmm , a ze starym coś nie tak ? Woda mętna , parametry złe ? Czy może zmieniamy obsadę na bardziej wymagającą ? A może większe akwarium na oku ? Bo jak nie to nie bardzo widzę potrzebę . Ja mam 205 po 204 . 204 używałem w 112l i w 236l . Wymieniłem na 205 bo zaczął grzechotać (pracował od 2004 do 2011r :D ) . 205 przyszła bo 305 była za droga i mam okazję podpatrzeć prace fluvalowskich filtrów w zoologu gdzie jadą na akwach często o wiele większych niż specyfikacja podaje , no ale właściciel "robi" w tym paaare lat i fluvala z Niemiec jeszcze sprowadzał . Tak ja to widzę .

Link to comment
Share on other sites

Parametry sa w normie (w koncu udalo mi sie zbic NO3 do ludzkiego poziomu). Jednakze woda jest delikatnie zoltawa. Moze to za sprawa zelaza ktore podaje jako nawoz? Co do wiekszego litrazu to mysle o 280 litrach. Tylko nie wiem czy ma to jaki kolwiek sens dla mnie, jako poczatkujacego akwarzysty. ROK czasu zajelo mi aby opanowac 200L 8-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...