Skocz do zawartości

Nowa odslona baniaczka


siwus9222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano wstałem i spoglądałem do mojej banki szukając krewetek w glonach i nie umiałem ich wypatrzeć zdesperowany siedziałem godzinę wpatrując się w bańkę i ich szukając niestety nie znalazłem ani jednej dlatego tez postanowiłem wyczyścić akwarium i znaleźć krewetki wiec przystąpiłem do dzieła

 

1 Krok pierwszy wyciągam rośliny

2 Odławiam gupiki co najmniej 50 narybek Zamienie na krewetki

3 Cudem złapałem 6 bądź 7 krewetek z 12 :(

4 Gdy moje rybki i krewecie Furgale w bance zapasowej

5 Zabrałem się za szorowanie glonów na szybach [było ich sporo]

6 Bańkę postawiłem wsypałem ziemie ogrodowa pod żwir

7 Rośliny posądziłem włożyłem korzeń [prezent od dziewczyny]

8 Zalałem woda i czekam na wasze opinie

 

Wcześniej miałem plagę glonów dlatego ze , używałem żarówki energo-oszczegnej o barwie światła cieplej [20w pobiera świeci jak 80w] świeciłem od 8 rano do 22 czasem wczesniej.

Wnioski

Zamierzam świeci teraz maksymalnie 7 godzin dopóki sobie nie kupie innej żarówki półtora godziny przed wyłączeniem i włączeniem światła zostawię żarówkę LED .

 

Czekam na wasze opinie

Fauna i Flora

Gupiki kolonia 3 dorosłe egzemplarze i masa narybku

Mchy rozdzyce microsorium a reszty nazw nie pamiętam

 

Podloze żwir + ziemia

filatracja aquarel fan 1

Grzałka aquarell 25w

 

 

 

Zdjęcia baniaczka

 

 

Tak wyglądał dzis rano

Dołączona grafika

 

 

teraz

Dołączona grafika

 

 

Juz wiem co sie stało z kreweciami znajomy pisał ze wyszły mu z baniakapo kablu dlatego tez jest jest tam szyba

teraz czekać aż redki sie rozmnoża [ile to tak trwa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wpusciłeś chyba ryb i krewetek do świerzo zalanego zbiornika? Wystarczyło zlać starą wode i ewentualnie dolać troche świerzej odstawionej. Moim zdaniem to nie jest wina żarówki, że masz glony, ja też używam żarówkę energooszczędna i glonów nie mam. Wiadomo z szyby raz na 2-3 tyg trzeba zetrzeć. Podłoże by lepiej się prezentowało z drobniejszym żwirkiem. Wogóle jaki to ma litraż ten baniak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...