Jump to content

Kryjówki z rurek pcv

keraj27
 Share

Recommended Posts

Dziś poprzecinałem sobie rurki pcv dla glonojadów i innych rybek żeby miały gdzie się chować. Oszlifowałem żeby nie miały ostrych końców i wrzuciłem do gorącej wody aby się odmoczyły czy tam odgotowały. Chce w dalszej fazie oblepić je drobnymi kamykami aby wyglądały naturalniej tylko nie wiem czy sylikon akwariowy to utrzyma i co zrobić poza tym żeby to wszystko się trzymało. Proszę o jakieś podpowiedzi i sugestie :D

ja tez już od dawna o tym myślałem czym to okleić a drugi problem z mocowaniem żeby nie wypłynęły na górę

Zakupiłem drobne kamyki i myślę, że zrobię pilnikiem lub brzeszczotem porowatą powierzchnie posmaruje sylikonem akwariowym i sypnę na to kamyczki i może zwiąże :geek:

A nie lepiej było obsadzić rurkę jakimś mchem ?

Jak to nie wypali to może tego spróbuje . Po południu zrobie reszte z suchych kamieni i wrzuce do wody na razie do miski żeby zobaczyć czy nie odpada :P

naturalnie na pewno nie ale będą lepiej wtapiać się w otoczenie niż biała rura pcv tak przynajmniej myślę :) jak patrzyłem po sklepach to wszystkie rośliny po kilkanaście złotych nie wiem ile takie mchy mogą kosztować ?

hallo

Bambus ma wstrętną wadę, jak mu coś nie pasi pokrywa się szarawą pleśnią, wygląda to jak krasnorost ale ma nieco inne pędzelki, trochę grubsze i o połowę krótsze. Nie wygląda to dobrze, nic tego nie zjada. Ale ogólnie jest bardzo wdzięcznym materiałem do prac wszelakich.

Na groty i rurki dla krewetek używam gliny garncarskiej, formuję ją w rękach bez koła, zostawiam do wyschnięcia bez pieca, tak na wolnym powietrzu, wysycha na jasno-szary kolor, po około 2-ch tygodniach temperatury pokojowej można ją wrzucać do baniaka. Koszt 6 zł za 1 kg, czyli kostkę 5 x 7 x 15

Kiedyś próbowałam zrobić takie kryjówki z rury i obklejone kamykami przy użyciu silikonu akwarystycznego.Mieszkańcom bardzo się podobały ,były chętnie zasiedlane ,ale po pewnym czasie silikon odchodził od powierzchni rurki i nie wyglądało to dobrze. ;) Może za mało stępiłam ,ale w całości zostały zastąpione preparowanymi korzeniami i kokosami