Skocz do zawartości

Obsadaaa


Lorzak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium o wymiarach 60x30x25 (dłu,wys,szer.) mam dylemat co z obsada z tego co czytalem najlepiej spisuje sie stado neonkow czy moglbym trzymac

z 10 neonow

1+2 prętnik karłowaty <- lub jakie inne ryby tego typu chodzi wlasnie o ich wielkosci by sie wyroznialy od neonek

do tego oczywiscice dochodza jakies otoski

 

lub obsade jednego gatunku przyklad

3 gurami chodz jest to za male akwa ale chodzi mi by ryby byly duze a ich malo czy moglbym trzymac jakies rekinowate lub inne tego typu oczywiscie wtedy odpadaja neonki

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie bedzie innych propozycje to zostane przy neonkach

moglbym do nich jeszcze jakis inny gatunek dolozyc ?

i mam pytanie jak bede kupowal pretniki to od razu kupic z 5~ ,gdybym kupil trzy to z moim szczesciem bylyby trzy samce :D a jak sie utrzyma 5 to zawsze moge oddac dwa do sklepu i zostawic samca + 2 samice

 

co powiecie na pare molinezji w takim akwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o prętnika karłowatego (Colisa lalia) a nie żadne tam morelowe lub trójbarwne to bardzo łatwo odróżnić samca od samicy, więc nie widzę problemu. Natomiast do twojego akwa polecam jeden harem. W 112l mam dwie pary i podczas tarła drugi samiec dostaje wycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorzak darowałbym platki, które będą się masakrycznie szybko mnożyć na rzecz 6 szt. otosów.

 

Ja również mam takie akwa i powiem Ci że posiadam:

8x neon

2x prętnik

4x gupik

3x platka

3x kirysek

 

No i trochę przesadziłem... niby teraz jest tak na styk z obsadą, jednak właśnie rozmnożyły mi się gupiki i mam problem :)

10x neon

2x prętnik

5x samiec gupika (samice oddać i zrezygnować z platek)

6x kirysek

 

moim zdaniem tak i nie będzie problemu z przerybieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...