Jump to content

Obsadaaa

Lorzak
 Share

Recommended Posts

Witam mam akwarium o wymiarach 60x30x25 (dłu,wys,szer.) mam dylemat co z obsada z tego co czytalem najlepiej spisuje sie stado neonkow czy moglbym trzymac

z 10 neonow

1+2 prętnik karłowaty <- lub jakie inne ryby tego typu chodzi wlasnie o ich wielkosci by sie wyroznialy od neonek

do tego oczywiscice dochodza jakies otoski

lub obsade jednego gatunku przyklad

3 gurami chodz jest to za male akwa ale chodzi mi by ryby byly duze a ich malo czy moglbym trzymac jakies rekinowate lub inne tego typu oczywiscie wtedy odpadaja neonki

Pozdrawiam

jezeli nie bedzie innych propozycje to zostane przy neonkach

moglbym do nich jeszcze jakis inny gatunek dolozyc ?

i mam pytanie jak bede kupowal pretniki to od razu kupic z 5~ ,gdybym kupil trzy to z moim szczesciem bylyby trzy samce :D a jak sie utrzyma 5 to zawsze moge oddac dwa do sklepu i zostawic samca + 2 samice

co powiecie na pare molinezji w takim akwa ?

Jeśli chodzi ci o prętnika karłowatego (Colisa lalia) a nie żadne tam morelowe lub trójbarwne to bardzo łatwo odróżnić samca od samicy, więc nie widzę problemu. Natomiast do twojego akwa polecam jeden harem. W 112l mam dwie pary i podczas tarła drugi samiec dostaje wycisk.

Ja również mam takie akwa i powiem Ci że posiadam:

8x neon

2x prętnik

4x gupik

3x platka

3x kirysek

No i trochę przesadziłem... niby teraz jest tak na styk z obsadą, jednak właśnie rozmnożyły mi się gupiki i mam problem :)

Lorzak darowałbym platki, które będą się masakrycznie szybko mnożyć na rzecz 6 szt. otosów.

Ja również mam takie akwa i powiem Ci że posiadam:

8x neon

2x prętnik

4x gupik

3x platka

3x kirysek

No i trochę przesadziłem... niby teraz jest tak na styk z obsadą, jednak właśnie rozmnożyły mi się gupiki i mam problem :)

10x neon

2x prętnik

5x samiec gupika (samice oddać i zrezygnować z platek)

6x kirysek

moim zdaniem tak i nie będzie problemu z przerybieniem...