Jump to content

Sens stosowania pompy cyrkulacyjnej w akwa słodkowodnym

Andre
 Share

Recommended Posts

Witam.

Szanowni!

Jako, że do mojej banieczki 126L coraz bliżej, trochę pytań mi się w głowie zaczyna kotłować. Mam nadzieję, że jak skończę remont to się będę mógł w galerii czymś (z Waszą pomocą) pochwalić.

Pytanie moje dotyczy stosowanie pomp cyrkulacyjnych, takich jakie widuje się w solniczkach.

Do swojego 126L planuję zakup filtra UNIMAX 250. Jako, że wolałbym uniknąć, albo zminimalizować widok rybich odchodów na roślinkach, kamieniach, korzeniach z mchami, itp. myślę nad jak najbardziej efektywnym sposobem cyrkulacji wody w zbiorniku.

Czy taki najprostszy AquaEl Circulator warto w ogóle dodawać do akwa? Czy to raczej zbędne szpecenie widoku :)

Czytałem ostatnio zapowiedź nowych Circulatorów Pro... wyglądają świetnie, są malutkie i energooszczędne. Tylko, czy sensowne w freshwater'owych akwariach?

Będę wdzięczny za Wasze uwagi, najlepiej poparte doświadczeniem :) Pozdrawiam!

hallo

Wszystko jest uzależnione co chcesz uzyskać, jako filtracja mechaniczna się to coś nadaje tylko trzeba przystosować. Do symulacji "rwącego strumienia" to zdecydowanie wolał bym użyć Koralia Nano, ładniej wygląda i jest wydajniejsza wytwarzając ładny szeroki strumień.