Skocz do zawartości

Azja 63L BW/pola ryżowe


etherni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam baniak 63L a w nim:

Czarny, dość drobny żwir, korzeń, pręty bambusowe, pH=6,7 , 26 stopni, oświetlenie 22W w tym 2x6W coolwhite ~6000K + 10W 2700K w cyklu dobowym 8-10h full + 2-5h tylko 10W/2700K reszta noc.

 

rośliny:

Limnofilia sessiflora

Hygrofilia salicyfolia

Valisneria asiatica

Mech Taiwan moss Taxiphyllum sp

 

Bezkręgowce:

Brotia pogodula 2x

Atyopsis molucensis 1x (druga "na dniach" dojdzie)

 

Ryby:

Cierniooczki 2x (kupione jako khula ale już wiem że to inny gatunek Pango)

 

Planuję wprowadzić:

Skrzeczyk karłowaty lub schellera (nie jestem pewnien które widziałem ostatnio w sklepie zoo,raczej schellera)parę lub 1+2

Razbory espei lub Hengla 6-8 szt

krewetki red cherry

 

I mam w związku z tym takie pytania do forumowiczów:

-czy dobrze dobrałem rośliny do biotopu wód stojących Półwyspu Indochińskiego?

-jaką roślinę mógłbym użyć na trawnik żeby pasowała do biotopu?

-jakie krewetki karłowate występują w w/w biotopie?

-co proponujecie ewentualnie jako alternatywę dla wybranych gatunków rybek - trzymając się układu harem labiryntowców + małe stadko czegoś bardzo małego.

Prętniki średnio mnie interesują, z innymi małymi labiryntowcami jest poważny problem z dostępnością w Krakowie. Myślałem o bojownikach ale innych niż syjamskie (np. szmaragdowy, nadobny), ale też nie do zdobycia. Wielkopłetwy trochę za duże do takiego zbiornika a poza tym zatłuką mi wszystko pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...