Skocz do zawartości

Rślinki słaba rosną!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od 4 msc mam akwarium o pojemności 60L, mam w nim 4 roślinki.Rośliny te bardzo słabo rosną na jednej z nich pojawiło się żółte przebarwienie.Nie dodawałem też do nich żadnych nawozów.Jeżeli ktoś zna przyczynę tego problemu niech napisze..Roślinki to

Anubias Bartera

Kryptokoryna

Zwartka zielona

Lagenandra thwaitesii

Podłoże to dość gruby żwirek

oświetlenie to świetlówka POLAMP T8 15W

Nie wiem jeszcze jak dbać dobrze o rośliny.Proszę o pomoc z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Wodę zmieniam raz w miesiącu max 15L.

Postaraj się zwiększyć częstotliwość podmian wody, myślę że opcjonalnie raz w tygodniu po te 10-15 litrów będzie zdecydowanie zdrowiej dla obsady a i rośliny na tym skorzystają. Częstsze podmiany dostarczają minerałów i innych rzeczy potrzebnym wszystkim żywym istotom w Twoim zbiorniku.

Rybki to

-5 górami w 3 złote i dwa marmurkowe

-2 molinezje czarne

-2 skalary

-2 glonojady

-3 mułojady

Tu ktoś mądrzejszy w temacie rybek się wypowiedzieć musi. Ja nie mam o tym bladego pojęcia. Krewetki rządzą :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje rosliny: Ostatecznie polecam w twoim akwarium zrobić podłoże oparte o jakiś Substrat lub ziemię ogrodową (przyda się poczytac o tym na internecie), nie powinieneś wtedy potrzebować żadnego dodatkowego nawożenia, możliwe że równiez obedzie sie bez dodatkowego oświetlenia przynajmniej przy średnio wymagającyhc roślinach).

 

Twoje Ryby: Obsadę masz na pewno zbyt dużą jak na ten litraż, jednak da rade utrzymac akawrium w porządnym stanie pomimo tego. Przydała by ci się porządna filtracja np: Tetra 700 filtr zewnętrzny Kubełkowy(przyda się również przy wiekszym akwa) + jakis wewnętrzny z wydajnościa minimum 500l/h. Po około 6 miesiącach gdy skalary oraz gurami podrosną powinieneś zmienić akwarium na wieksze conajmniej 200l, będziesz widzial że dla skalarów twoje akwarium to stanowczo za mało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...